Za nogometaši ravenskega Fužinarja je nova težka pripravljalna tekma. Tokrat so se v pripravljalnem srečanju pomirili proti hrvaškemu prvoligašu NK Istri 1960 iz Pule.

Ravenčani, ki nastopajo med slovenskimi drugoligaši so se dobro upirali favoriziranim Hrvatom. Ravenčani so si v prvem delu priigrali tudi dve lepi priložnosti a žal zadetka niso dosegli. Tudi v nadaljevanju so si Ravenčani priigrali priložnost iz katere bi lahko zadeli, a je hrvaška obramba ostala nepremegana. Prvi gol so Ravenčani prejeli dobrih dvanajst minut pred iztekom rednega  dela, ko je za vodstvo hrvaškega prvoligaša po napaki ožje obrambe zadel Blašković. Zmago Istranov je le dve minuti zatem iz hitrega protinapada potrdil Vila.

NK ISTRA 1960 : NK FUŽINAR 2:0 (0:0)

Blašković 78`, Vila 80`

Novo tekmo v pripravah na drugoligaško sezono so na Rujevici odigrali tudi nogometaši sežanskega Tabora. Nogometaši Rijeke so bili od Kraševcev boljši s kar 7:0. Rijčani so že ob polčasu vodili s 3:0, v drugem polčasu pa so varovanci Matjaža Keka Kraševcem zabili še štiri zadetke.

HNK RIJEKA : CHERRYBOX TABOR SEŽANA 7:0 (3:0)

Naloži več novic iz 2. liga

Prva polovica sklepnega kroga

Četrti majski petek je rezerviran za štiri tekme zadnjega kroga druge lige. Prvak, ki se s…