V klubih 2. slovenske nogometne lige z zaskrbljenostjo spremljajo vedno večji porast okužb z novim virusom COVID-19, v sklopu tega je pričakovano, da bo vlada R Slovenije zaostrovala ukrepe za zajezitev epidemije, kar je najverjetneje že storila z včerajšnjim odlokom.


2. slovenska nogometna liga se naj v postopkih odločanja o igranju v času zaostrenih pogojev epidemije obravnava kot profesionalna liga, saj tekmujejo v ligi klubi, ki imajo z igralci sklenjene profesionalne pogodbe. Pri tem se bomo klubi zavezali spoštovati vse ukrepe, ki jih sprejme in določi vlada R Slovenije in NZS vezano na izvajanje treningov in tekem. Na ta način bomo zagotovili, da se poslovna tveganja klubov zmanjšajo in njihov obstoj ne bo ogrožen”.

Za je glasovalo 16/16 klubov korespodenčno, so zapisali na spletni strani kranjskega Triglava.

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Davor Mađerić
Naloži več novic iz 2. liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

V Ajdovščini pred povratkom v 2. SNL klestijo stroške, sinove burje zapustili štirje igralci

Neuspeh v kvalifikacijah za obstanek pričakovano prinaša številne spremembe v taboru ajdov…