V 11. krogu 2. SNL se je ptujska Drava odpravila na gostovanje k Rudarju iz Velenja. Oboji z začetkom sezone ne morejo biti zadovoljni, saj so se pred začetkom tekme nahajali na 9. oziroma 15. mestu.

Tekmo so bolje začeli domači in tudi prvi nevarno zapretili. Že v 3. minuti je iz desne strani lepo pred vrata podal Gašper Hrovat, zadel pa je Milos Jovicic za 1:0. Nedolgo zatem, natančneje v 13. minuti, so Velenjčani povedli že z 2:0. Po kotu, katerega je izvedel Damjan Trifkovič, je lep gol iz voleja zabil David Kašnik. Nato so na sceno stopili tudi gostje iz Ptuja, ki so od 25. minute najprej kazali bolj nevaren obraz. V 34. minuti je Antonio Đurič odlično podajo Svena Dodleka z desne spremenil v zadetek in znižal na 2:1. V 43. minuti pa je sledilo izenačenje. Sven Dodlek je žogo, po odlični podaji soigralca, sprejel na robu kazenskega prostora in bil v neposrednem dvoboju z domačim vratarjem Nikolo Daničićem uspešnjejši za 2:2. V prvi minuti sodnikovega dodatka so gostje skoraj prišli do popolnega preobrata, ko je Drilon Kryeziu v kazenskem prostoru našel Malika Baha, ta je nevarno ustrelil, a se je domači vratar odlično izkazal. Na začetku drugega polčasa pa ponovno boljši začetek knapov. V 50. minuti se je Nace Koprivnik v samostojni akciji sprehodil skozi obrambo in zaključil za novo vodstvo z 3:2. V nadaljevanju so se bili oboji nevarni, a Drava je bila za odtenek bolj podjetna. Oba vratarja sta prikazala nekaj odličnih obramb. Ko je že kazalo na zmago Rudarja pa so v 87. minuti gostje še enkrat zadeli. Po slabem izbijanju vratarja Velenjčanov so nogometaši Drave prišli do žoge, podali v kazenski prostor, tam pa je bil z glavo natančen Gabriele Piras in postavil končni izid 3:3.

Rudar je z novo točko preskočil Fužinar in je sedaj osmi, Drava pa ostaja na predzadnjem, 15. mestu.

RUDAR VELENJE : DRAVA PTUJ  3:3 (2:2)

Jovicic 3′, Kašnik 13′, Koprivnik 50′; Đurić 34′, Dodlek 43′, Piras 87′

Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …