Nogometaši Roltek Doba so v 11. krogu 2. SNL na domačem igrišču gostili Fužinar iz Raven na Koroškem.

Slednji je obračun pričel odlično, saj je Vice Kendeš goste že v 3. minuti povedel v vodstvo z 1:0. Le-to pa ni trajalo pretirano dolgo, domači so namreč že manj kot deset minut kasneje izid poravnali. V 12. minuti je zadel najboljši strelec domače ekipe, Denis Petrovič. To je bil že njegov osmi zadetek v prvenstvu. V 25. minuti so nogometaši Doba imeli izjemno priložnost za prvo vodstvo na tekmi, a so zapravili strel z bele točke. Šest minut pozneje pa rdeči karton za domače, prejel pa ga je Žiga Avbelj. Kljub temu, pa so domači vseeno povedli z 2:1. V 52. minuti jih je v vodstvo popeljal Dino Zenkovič. Tudi veselje domačih ob prvem vodstvu pa ni bilo dolgotrajno. V 58. minuti je namreč sledilo novo izenačenje, ko je bil za Korošce uspešen Matevž Turkuš za 2:2. Vse je že kazalo, da se bo tekma na Dobu tudi končala s tem izidom, nato pa je v 91. minuti za številčno oslabljene domače zadel Kristijan Šipek in Dobu zagotovil nove tri točke.

Roltek Dob je z zmago ostal na tretjem mestu, pri čemer za vodilnimi Radomljani zaostaja 5 točk. Gostje iz Raven (zaenkrat) ostajajo na 7. mestu s štirinajstimi točkami, za današnjim nasprotnikom tako zaostajajo za 11.

ROLTEK DOB : FUŽINAR VZAJEMCI  3:2 (1:1)

Petrovič 12′, Zenkovič 52′, Šipek 91′; Kendeš 3′, Turkuš 58′

RK: Avbelj 31′ (Roltek Dob)

Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …