Brda so v tem tednu opravila menjavo na trenerskem položaju, Vlada Badžima je zamenjal Amir Botonjić, šok terapija pa se je za Brice obrestovala že takoj na začetku. Po štirih porazih in gol razliki 0:15 se je ekipa z gostovanja v Šmartnem ob Paki domov vrnila z vsemi tremi točkami.

Primorci so tekmo odlično začeli, saj so že v 6. minuti povedli, potem ko je, po podaji iz kota, pred domačimi vrati najvišje skočil Andrija Radovanović in žogo z glavo poslal v mrežo. Šmarčani so prvič resneje zapretili v 14. minuti, vendar je poizkus Ardita Vezaja za las zgrešil vrata. Le nekaj trenutkov kasneje je na drugi strani prišlo do poškodbe domačega vratarja Filipa Lojena, ki je ob naletu nasprotnega napadalca utrpel dvojni zlom ličnice. Dvaindvajsetletnik je sprva še nadaljeval z igro in bil glavni krivec ob drugem zadetku Brd, ko je slabo posredoval, nato pa je po pol ure igre teren vendarle zapustil. Najlepšo priložnost v prvem polčasu so domačini imeli v samem zaključku polčasa, ko sta Mario Purnat in David Hrastnik izvedla dvojno podajo, domača enajstica pa se je nato znašla sama pred Primožem Bužanom, a je gostujoči čuvaj mreže strel odlično ubranil. Drugi del je minil ob veliki terenski premoči Šmartnega, ki so jo Štajerci kronali enajst minut pred iztekom rednega dela, ko je Stian Džumhur izkoristil neodločnost briške obrambe in znižal na 1:2. Sledil je silovit pritisk Šmarčanov, ki so v tretji minuti sodnikovega dodatka tudi zabili, a je stranski sodnik dvignil zastavico in zadetek zaradi prepovedanega položaja razveljavil.

ŠMARTNO 1928 – BRDA 1:2 (0:2)
Džumhur (79′); Radovanović (6′), Frelih (24′)