Nogometaši Brežic, ki so v zadnjih krogih v izjemni formi, so v 11. krogu 2. SNL na svojem stadionu gostili nogometaše Beltincev.

Domači so hitro nakazali kdo je favorit dvoboja, saj so že v 14. minuti povedli. Strelec za vodstvo z 1:0 je bil Ester Sokler. Vendarle se gostje niso tako hitro in zlahka predali. V 30. minuti je sledilo izenačenje. Patrik Raduha je premagal vratarja Tima Kruljaca in izid poravnal na 1:1. V 75. minuti so brez igralca na igrišču ostali gostje, ko je bil izključen Nik Mršič. Ob koncu srečanja pa so Brežičani le prišli do svoje osme zaporedne zmage. V 86. minuti je še enkrat gol za zmago z 2:1 dosegel Ester Sokler in prinesel nove tri točke domačim. Pred koncem srečanja so z igralcem manj na igrišču ostali še domači. Drugi rumeni karton je v 93. minuti prejel Žiga Jurečič. Domači so se z zmago obdržali na 4. mestu in vodilnim Radomljanom približali ponovno na le pet točk zaostanka.

Beltinci se po porazu nahajajo na 10. mestu s trinajstimi točkami, kar je 12 manj od Brežičanov. V naslednjem krogu Brežice odhajajo na derbi vrha lestvice k novomeški Krki, Beltinci pa gostijo ekipo Roltek Doba.

BREŽICE TERME ČATEŽ : BELTINCI KLIMA TRATNJEK  2:1 (1:1)

Sokler 14′, 86′; Raduha 30′

RK: Jurečič 93′; Mršič 75′

Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …