Odlično so v novo sezono vstopili nogometaši lendavske Nafte, ki so doma pričakovano ugnali ekipo Brežic s 3:1. Za zmago Lendavčanov so brežiško mrežo zatresli Ploj, Oštrek in Vinko.

Trener Lendavčanov Marian Sluka je bil po srečanju seveda zadovoljen s tremi točkami, kot pa je poudaril, pa je potrebno dvigniti samozavest in koncentracijo, da bo igra boljša: »Zelo sem zadovoljen z rezultatom. To kaj smo načrtovali, nam je tudi uspelo, napravili smo prvi korak. Že po prvem polčasu bi morali odločit tekmo, a smo slabo izkoristili svoje priložnosti. Storili smo tudi nekaj netočnih podaj, s čimer se nikakor ne morem sprijaznit. Nismo mogli igrati tako svobodno, kot sem si mislil, kljub temu je ekipa dominirala celotno tekmo. Nasprotnik nam je zapretil le iz protinapadov, a smo se odlično obranili. Vse skupaj smo odigrali dobro tekmo ter si zaslužili zmago. Če se ne bi zgodil incident v 84. minuti, bi zmagali s 4:0, ampak to je nogomet. Hitro se zgodi kaj nepričakovanega. Po tem smo padli v koncentraciji in dobili nesmiselni gol. Iz tega se moramo učiti, saj se lahko kdaj koli zgodi kaj takega. Prvi korak je vedno težak. Bili smo pod manjšim pritiskom, ampak menim, da smo dobro opravili svoje delo. Ekipa lahko igra še bolje, v to sem prepričan. Če bomo dvignili svojo samozavest in koncentracijo bo tudi igra dosti boljša.«

Naloži več novic iz 2. liga

V Novem mestu so se zahvalili dosedanjemu strokovnemu štabu

Nogometaši Krke bodo v nadaljevanju sezone igrali z novim trenerjem. Po porazu v Novi Gori…