Na današnji dan, pred točno 22 leti, 3. junija 1992 je izbrana vrsta Slovenije odigrala prvo uradno reprezentančno srečanje. Varovanci tedanjega selektorja Bojana Prašnikarja so se v Talinu pomerili z izbrano vrsto Estonije.

Obračun pred tisoč gledalci se je končal z remijem 1:1, Estonci so mrežo Marka Simeunovića zatresli že v 5. minuti srečanja, ko je s prostega strela neubranljivo zadel Aleksander Pustov. Slovenci so izenačili v 73. minuti, ko se je po predložku z leve strani igrišča pred golom vsega nekaj sekund po vstopu v igro najbolje znašel Igor Benedejčič,  za katerega je bil to prvi in zadnji zadetek v dresu z državnim grbom. Prašnikar je priložnost v začetni enajsterici ponudil Marku Simeunoviću, Davorju Perkatu, Robertu Englaru, Samirju Zuliću, Matjažu Jančiču, Petru Tosiću, Alfredu Jermanišu, Marku Gruškovnjaku, kapetanu Alešu Čehu, Zoranu Ubaviću in Primožu Glihi, v drugem polčasu pa so zaigrali še Matjaž Cvikl, Amir Ružnić, Dejan Djuranović, Igor Benedejčič, medtem ko Aleš Križan in Mladen Dabanović nista dočakala minut.