Slovenska mladinska reprezentanca do 19 let je danes odigrala prvo domačo prijateljsko tekmo v letošnjem koledarskem letu. Izbranci Primoža Glihe so se v Radomljah pomerili z Avstrijci in morali severnim sosedom priznati premoč, ki so bili boljši s 3:2.

Današnji obračun se za varovance Primoža Glihe ni pričel najbolje, saj je domača obramba približno 20 metrov od svojih vrat izgubila žogo, do katere so prišli Avstrijci in povedli, v 1. minuti je bil uspešen Felipe Dorta. V 11. minuti pa so Slovenci po napaki avstrijskega vratarja Alexandra Schlagerja prišli do enajstmetrovke, a je Alenu Ožboltu veselje preprečila desna vratnica. Isti igralec je v 33. minuti imel lepo priložnost, da izniči prednost gostov, vendar je v dvoboju ena na ena zmagal vratar gostov. Malo pred koncem prvega polčasa v 41. minuti pa je glavni sodnik dosodil najstrožjo kazen še za goste. Strel z bele točke je zanesljivo izvedel Daniel Ripić in povedel Avstrijce v dvojno vodstvo. Slovenija je takoj na začetku drugega polčasa zapretila preko Ožbolta, ki je želel vratarja Schlagerja presenetiti z lob udarcem, vendar je le-ta njegovo namero prebral in ujel žogo. Čez nekaj minut pa so se veselili domači gledalci. Domači so krenili v hiter protinapad, sledila je podaja z leve strani in Matic Vrbanec, ki je zadel v daljši kot in znižal prednost severnih sosedov. Že minuto zatem so Avstrijci znova povišali svojo prednost, ko je v 55. minuti vratarja Sorčana premagal Daniel Ripić, ki je zadel še drugič danes, vsega tri minuti kasneje pa je končni izid tekme z drugim zadetkom na tekmi postavil Vrbanec.

SLOVENIJA (U19) 2:3 AVSTRIJA (U19)
Vrbanec 2x; Dorta, Ripić 2x
Slovenija U19: Začetna postava: Sorčan, vrbanec, Lorbek, Poljanec, Mršić, Gajić, Krivičić, Kumer, Ožbolt, Zupanc, Primic. Trener: Primož Gliha.