Slovenska mlada reprezentanca je v Kranju na prijateljskem obračunu gostila selekcijo Bosne in Hercegovine ter izgubila z rezultatom 2:3. Za Slovenijo je dvakrat bil uspešen 19-letni Tio Cipot.

Na razmočeni zelenici kranjskega stadiona so srečanje v zelo slabih pogojih odlično odprli gostje, ki so povedli že v po šestih minutah srečanja. Martina Turka je z izjemnim udarcem iz prostega strela ugnal Ivan Bašić. V nadaljevanju je Martin Pečar, v igro je vstopil po le treh minutah in zamenjal poškodovanega debitanta Nicka Perca, bil blizu izenačenja, a mu je veselje preprečila prečka, po pol ure igre pa so gostje vodstvo podvojili, ko je zabil nesojeni član slovenske izbrane vrste Tarik Muhamerović. Devetnajstletnik je bil rojen v Ljubljani, nato pa se je z družino preselil k našim severnim sosedom in je trenutno član WAC-a. Lani je dobil vpoklic v reprezentanco BiH do 19 let ter se, kot kaže, odločil za dres zmajev. Da vendarle ni bilo vse slabo na odmoru, je v prvi minuti sodnikovega dodatka poskrbel Cipot in po odlični podaji Davida Flakusa Bosilja znižal na 1:2.

Mladi Slovenci so v drugem delu iskali zadetek za izenačenje in si priigrali nekaj nevarnih priložnosti, toda sredi polčasa je za novo dvojno vodstvo poskrbel Admir Bristrić, ki je zadel z roba kazenskega prostora. Nekaj trenutkov kasneje so gostje ostali z igralcem manj na terenu, saj je Mustafa Šikulović prejel drugi rumeni karton, prednost igralca več pa je v 79. minuti izkoristil Cipot in s svojim drugim zadetkom postavil izid srečanja. Najboljši posameznik v domači reprezentanci je nekaj svojih misli po koncu tekme strnil tudi v pogovoru za spletno stran Nogometne zveze Slovenije: “To je moj prvi nastop, občutki glede golov so seveda fenomenalni, še bolje pa bi bilo, če bi zmagali. Igrišče je bilo zahtevno, potrudili smo se po najboljših močeh, a so gostje bolje odprli tekmo. Po mojem mnenju smo bili boljši nasprotnik, a smo morali zaradi igrišča prilagajati svoj način igre.”

U21 Slovenija – U21 Bosna in Hercegovina 2:3 (1:2)
Cipot (45+1′, 73′); Bašić (6′), Muhamerović (31′), Bristrić (63′)

Nogometna zveza Slovenije je predstavila drese, s katerimi bodo najboljši slovenski nogome…