Slovenska reprezentanca do 21 let je na pripravljalnem obračunu v Ljudskem vrtu gostila Rusijo in na dvoboju ekip, ki bosta prihodnjo sezono nastopili na evropskem prvenstvu, iztržila remi z 2:2. Rusi so si uvrstitev na zaključni turnir priborili v kvalifikacijski skupini s Poljsko, Bolgarijo, Srbijo, Estonijo in Latvijo. Prvo mesto so osvojili s sedmimi zmagami in dvema remijema na desetih obračunih.

Rusija velja za enega od spečih favoritov za evropski naslov in je na dvoboju v Ljudskem vrtu v uvodnih minutah imela več od igre. Prvo resno priložnost so si gostje priigrali že po sedmih minutah srečanja, ko je po diagonalni globinski podaji izpadla slovenska obramba, Denis Makarov pa se je znašel sam pred Igorjem Vekićem in močno streljal s  strani, a je vratar Brava njegov strel odbil v kot. Makarov se je v novi priložnosti znašel pet minut kasneje, ko je v kazenskem prostoru prejel lepo podajo z leve strani in streljal po tleh, a  je Vekić ponovno bil zmagovalec medsebojnega dvoboja. Slovenska izbrana vrsta je zobe pokazala v 17. minuti, ko je iz svoje prve priložnosti tudi povedla. Aljaž Ploj je z leve podal v sredino kazenskega prostora, kjer je do žoge prišel Nik Prelec in se lepo otresel branilcev ter iz obrata zadel v malo mrežico ruskih vrat. Dobrih deset minut kasneje so spet zapretili Rusi, a je Vekić dobro posredoval in ukrotil strel Ignatova po tleh. Na drugi strani so v zaključku prvega dela ponovno zapretili varovanci Milenka Ačimovića, a je strel Tamarja Svetlina z glavo zgrešil cilj in ostalo je pri minimalnem vodstvu ob polčasu.

V nadaljevanje sta ekipi vstopili z identičnima enajstericama, takoj na uvodu pa so v domačem taboru zahtevali najstrožjo kazen zaradi igranja z roko, a je piščalka hrvaškega sodnika Igorja Pajača ostala nema. Rusi so prvič zapretili v sedmi minuti druega dela, a Vekić tokrat ni rabil posredovati, saj je močan strel Ignatova bil premalo natančen. Gostje so tudi  v naslednjih minutah imeli več od igre, v 65. pa je domača obramba v svojem kazenskem prostoru pustila preveč prostora Soltmuradu Bakajevu, ki je preigraval in nato poskrbel še za izenačenje. Isti igralec bi le minuto kasneje skorajda zabil za vodstvo gostov, a se je po njegovem strelu z odlično reakcijo izkazal Domen Gril, ki je v igro vstopil po uri igre. Vendar na odgovor Slovenije ni bilo treba čakati prav dolgo, saj Ačimovićevi izbranci v 69. minuti ponovo vodili. Sandi Ogrinec je izvajal prosti strel na levi strani in poslal odlično podajo v petmetrski prostor pred ruskimi vrati, kjer je David Brekalo nekoliko srečno, s pomočjo hrbta, žogo poslal v mrežo. V 73. minuti pa novo izenačenje, ko so Rusi izvajali prosti strel na okrog 25 metrih, po kratki kombinaciji pa je Danil Glebov močno ustrelil in premagal nemočnega Grila. Na njegovo žalost so tokrat zatajili igralci v živem zidu, saj je žoga na poti v mrežo zletela mimo njihovih nog. To je bila tudi zadnja prava priložnost na zanimivem srečanju, v katerem je Slovenija pokazala novo dobro predstavo in po Nemčiji remizirala tudi proti močni reprezentanci Rusije.

U21 Slovenija – U21 Rusija 2:2 (1:0)
Prelec (17′), Brekalo (69′); Bakajev (65′), Glebov (73′)
Postava Slovenije: Vekić, Rogelj, Stojinović, Brekalo, Zaletel, Elšnik, Svetlin, Matko, Celar, Prelec, Ploj. Igrali so še:  Gril, Kolmanič, Zec, Trontelj, Kryeziu, Ogrinec, Pečar, Medved. Selektor: Milenko Ačimović.

Nogometna zveza Slovenije je predstavila drese, s katerimi bodo najboljši slovenski nogome…