Slovenska reprezentanca do 19 let je na tretji tekmi kvalifikacijskega turnirja na Švedskem zmagala proti reprezentanci Estonije in se uvrstila v elitni del kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prvenstvo.

Varovanci Agrona Šalje so po remiju proti Švedski in Ukrajini tokrat igrali proti Estoniji in baltsko reprezentanco ugnali z visokih 7:0. Renato Simič je Slovenijo povedel v vodstvo v 41. minuti, za izid polčasa pa je v sodnikovem dodatku poskrbel Rok Maher. V drugem polčasu je za 3:0 poskrbel Kai Cipot v 50. minuti, nekaj minut kasneje pa se je s svojim drugim zadetkom izkazal Simič. Nato je sledil še šov Nika Prelca, ki je med 69. in 86. minuto zabil trikrat in slavje mladih Slovencev se je lahko začelo.

Slovenija je s petimi točkami osvojila drugo mesto v svoji kvalifikacijski skupini in se tako uvrstila v elitni del kvalifikacij. Žreb skupin za sedem skupin elitnega dela bo v švicarskem Nyonu potekal 3. decembra, kvalifikacije pa bodo potekale spomladi leta 2020. Na zaključni turnir se bo uvrstilo sedem zmagovalcev skupin, tja je že uvrščena gostiteljica turnirja Severna Irska.