Slovenska U19 reprezentanca je pred zaključkom priprav v Antalyji ponovno odigrala prijateljsko tekmo z mlado reprezentanco Turčije. Po remiju na torkovi tekmi so igralci slovenskega moštva tokrat zabeležili zmago, kljub odsotnosti nekaterih stalnih članov reprezentance v tej generaciji. Slovenci so gol zadeli dokaj zgodaj, v 10. minuti je, kot se je kasneje izkazalo, odločilni gol zabil član Brava Miha Kancilija. 18-letnik, ki je v letošnjem prvenstvu na zelenicah slovenske prve lige preživel skupno 75 minut, je bil strelec tudi na zadnji tekmi proti Turkom, ki se je končala z rezultatom 1:1.

Selektor Agron Šalja je na dveh pripravljalnih tekmah priložnost za igro namenil vsem vpoklicanim nogometašem. Po tekmi je svoje varovance pohvalil za borbo na igrišču: “Tekma se je odvijala podobno kot prva. V prvem polčasu smo znova odigrali dobro, zasluženo povedli, imeli še nekaj obetavnih situacij in na odmor odšli z golom prednosti. Že ob polčasu smo opravili nekaj menjav, nato pa smo zamenjali praktično vse standardne igralce. Tekmo smo končali z debitanti in igralci, ki v igro vstopajo kot rezervisti. Fantje so se borili, v drugem polčasu smo trpeli, saj so Turki pritiskali, a smo zdržali. Videlo se je, da so nekateri fantje še nimajo izkušenj, zato se nekateri še niso najbolje znašli, vendar so vsi dali vse od sebe in jim ne gre ničesar za očitati. Borili so se in uspeli zadržati prednost, ki nas je privedla do zmage. Če bi bili kompletni, bi to bilo še bolj kakovostno, smo pa tako lahko preizkusili nekaj fantov, ki v domačem prvenstvu kažejo potencial. Imamo jasne odgovore za prihodnje akcije in vemo, na koga lahko resno računamo.”

Turčija U19Slovenija U19 0:1

Strelci: Kancilija 10′