V Čatežu sta se na prijateljskem srečanju pomerili ženski reprezentanci Slovenije in Slovaške.Razmere za igro so bile težke, saj je bilo v Čatežu vsega 5 stopinj, igralke pa je oviral tudi dež.

Prve so resno zapretile igralke Slovaške, ki so mrežo Zale Meršnik tudi zatresle, a je dvignjena zastavica signalizirala prepovedan položaj. Slovenke so nekajkrat odigrale nevarno kontro, a si resnejšega zaključka niso priigrale. V 30.minuti  pa zares fantastična podaja Zale Meršnik v konico napada, kjer je Mateja Zver lepo sprejela podajo, potegnila proti kazenskemu prostoru in pred vrati zaposlila Pamelo Begić,  ki je žogo porinila v gol. V 35.minuti nova hitra kontra, po desni strani je potegnila Špela Kolbl, ki je pred vrati našla odlično postavljeno Laro Prašnikar, ki je izid povišala na 2:0. V 44.minuti je Mateja Zver pokazala svoje mojstrstvo, ko je po solo akciji iz roba kazenskega prostora zadela v sam zgornji levi kot vratarke Korenciove. Prvi polčas se je tako končal s popolnoma zasluženih 3:0 za Slovenijo.

V drugem polčasu nas je zraven dežja pričakal tudi močan veter, ki je igralkam še dodatno oteževal igro. V 55.minuti je znova pičila Mateja Zver. Pobegnila je po levi strani, potem pa iz dokaj težkega položaja znova matirala vratarko s strelom proti daljši vratnici. V 57.minuti so s strelom iz razdalje poizkusile igralke Slovaške, a je strel zletel krepko mimo vrat. V 65.minuti je iz roba kazenskega prostora poizkusila iz voleja, a merila preko vrat. Na semaforju je bil rezultat že 5:0, po izjemnem strelu Mateje Zver v 69.minuti, ko je iz desne strani poslala predložek, ki pa je končal za hrbtom vratarke. Do konca smo videli še nekaj priložnosti na vsaki strani, a mreži se več nista zatresli.

Slovenija – Slovaška 5:0 (3:0)

Begić (30′), Prašnikar (35′), Zver (44′, 55′, 69′)

Naloži več novic od M. Š.

Ljubljana proti Ptujčankam ni dovolila presenečenja

Nogometašice Ljubljane bodo prihodnji mesec v Stožicah zaigrale v finalu ženskega pokala, …