Slovenska ženska reprezentanca do 19 let je včeraj začela z elitnim delom kvalifikacij za evropsko prvenstvo. Žreb je Sloveniji že na začetku namenil izjemno težko skupino. Slovenke so se včeraj merile s sovrstnicami iz Anglije, v prihodnjih dneh pa jih čakata še tekmi s Španijo in Belorusijo, ki velja za “avtsajderja” skupine.


Kot že omenjeno so se Slovenke včeraj merile z reprezentanco Anglije, ki je bila v vlogi izrazitega favorita. A se naša dekleta s tem niso strinjala in so se skozi celotno srečanje enakovredno kosale in čakale na svojo priložnost. Priložnost, ki je tudi prišla. V 78. minuti je Korina Janež uspešno izvedla strel z bele pike in zdelo se je že, da bi lahko Slovenke s senzacionalno zmago odprle kvalifikacijski cikel. A nato je v sodniškem dodatku za Anglijo zadela Elysia Boddy in reprezentanci sta si razdelili po točko. Na drugi tekmi je Španija s kar 8:0 razbila Belorusijo. Na evropsko prvenstvo pelje samo prvo mesto v skupini.

Slovenija U19 – Anglija U19 1:1 (0:0)
Strelki: Janež 11-m (78′); Boddy (93′)

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od M. Š.
Naloži več novic iz Reprezentanca

Dodaj odgovor

Poglejte še

Reprezentantka Mirjam Kastelec okrepila napad ŽNK Radomlje Medex

Ženski nogometni klub Radomlje s ponosom predstavlja prvo poletno okrepitev članske ekipe …