Slovenci po pričakovanjih niso imeli pretiranih težav z vrstniki iz Andore. Slednji so se sicer v začetnih minutah dobro upirali in prvič klonili v 27. minuti, ko je zadel Gaber Dobrovoljc. V zaključku prvega polčasa sta mrežo zatresla še Elvis Bratanović in Žan Majer, varovanci selektorja Tomaža Kavčiča pa so dobro odprli tudi drugi polčas, ko se je še z drugim zadetkom izkazal Bratanović, zmago pa je v zadnjih minutah potrdil Enej Jelenič.

ANDORA U21 0:5 SLOVENIJA U21
Dobrovoljc (27), Bratanović (39, 53), Majer (42), Jelenič (87 pen)

Andora U21: J. Rodriguez, Ferreira (46 C. Bove), Alves, Rebes, Lopes, Vieira, Pousa, Bertran, E. Rodriguez, Ferre (57 Reyes), Gomes (79 Diego Marinho). Selektor: Justo Ruiz.
Slovenija U21:
Jug, Mitrović, Dobrovoljc, Trajkovski, Klinar, Žibert (63 Verbič), Črnic (77 Pučko), Vrhovec, Majer (46 Dervišević), Bratanović, Jelenič. Selektor: Tomaž Kavčič.

Kljub temu, da so Slovenci v osrčje Pirenejev pripotovali močno oslabljeni, saj je tokratno reprezentančno akcijo izpustilo kar nekaj standardnih reprezentantov, z domačo četo niso imeli pretiranih težav. Selektor Kavčič tokrat iz različnih razlogov ni mogel računati na Erika Janžo, Harisa Vučkića, Luko Kranjca,  Mateja Palčiča, Domna Črnigoja in Miho Blažiča.

Uvod srečanja ni prinesel dobre nogometne predstave. Maloštevilni gledalci na stadionu v andorski prestolnici so prvo priložnost videli v 11. minuti, ko so po napaki Žiberta zapretili domačini, a Jug po strelu Bertrana ni imel težav z obrambo. To je bilo praktično vse, kar so gostitelji pripravili na tokratni tekmi. Slovenci so proti domačim vratom prvič sprožili v 19. minuti. Na levi strani igrišča je prekršek izsilil Trajkovski, prosti strel pa je odlično izvedel Jelenič, a je domači vratar Rodriguez odbil preko vrat. V 27. minuti pa so Slovenci le strli odpor domače čete, Črnic je izvedel kot na levi strani igrišča, po napaki domačega čuvaja mreže pa se je pred vrati najbolje znašel Dobrovoljc in žogo z silovitim strelom spravil v mrežo Andore. Gostitelji so v drugi polovici prvega polčasa močno popustili, kar so varovanci selektorja Kavčiča kaznovali z dvema zadetkoma v končnici prvega dela igre. V 39. minuti sta domače branilce z lepo akcijo izigrala dva legionarja, Jelenič je z lepo podajo zaposlil Bratanovića, na katerega so domači branilci povsem pozabili in nekdanji član Rudarja je z rutiniranim strelom povišal na 0:2. Tretji zadetek pa je padel tri minute zatem, ko je bil v osrednji vlogi štajerski dvojec, Črnic je podal do Majerja, ta pa je z natančnim strelom z 20 metrov pobral pajčevino v zgornjem desnem kotu domačih vrat.

Začetek drugega polčasa je minil v slogu zaključka prvega polčasa, Slovenci pa so vodstvo povišali v 53. minuti, ko je Klinar z natančnim predložkom pred golom Andore našel Bratanovića, nekdanjega soigralca iz velenjskega Rudarja, ki je z glavo še drugič matiral vratarja Rodrigueza. Dve minuti kasneje so domači ostali brez Lopesa, ki je bil izključen zaradi dveh rumenih kartonov, kaj hitro pa bi lahko Slovenija zadela še petič. Domači branilci so prvi poizkus rezervista Derviševića uspeli blokirati, v drugo pa je strel z 20 metrov zaustavil prečnik. V 70. minuti je peti zadetek preprečil vratar Rodriguez, ki je po prostem strelu Derviševića zaustavil poizkus Mitrovića, v naslednji akciji pa Andorci niso kaznovali poigravanja Derviševića in Juga. Slovenci so si v zaključku srečanja priigrali še nekaj priložnosti, končni izid pa je v 87. minuti postavil Jelenič, ki je bil uspešen iz bele točke.

Slovenci so po osmih tekmah z enajstimi točkami sedaj sami na tretjem mestu, do zaključka kvalifikacij za evropsko prvenstvo pa jih čakata še domača tekma z Andoro in gostovanje v Estoniji, obračuna bosta na sporedu septembra.