Slovenska ženska nogometna reprezentanca je odigrala tretjo tekmo v kvalifikacijah za Evropsko prvenstvo. V Murski Soboti so jim nasproti stale Nizozemke, aktualne prvakinje stare celine in tudi vodilna reprezentanca Skupine A.

Slovenske reprezentantke so že v enajsti minuti izkoristile priložnost za dosego zadetka in povedle po zadetku Mateje Zver, ki je bila najhitrejša na odbiti žogi. Sicer so gostje prevzele vajeti igre, a je tudi Slovenija imela svoje priložnosti. Do konca polčasa so nasprotnice le prišle do izenačenja, zadetek so Nizozemke dosegle v 28. minuti, uspešna je bila Vivianne Miedema.

Gostje so prvič povedle v uvodu drugega polčasa, v 47. minuti je že prvo priložnost v nadaljevanju izkoristila Lineth Beerensteyn. Dvajset minut kasneje je po hitrem protinapadu številne privržence nogometa razveselila Kaja Korošec, ki je poskrbela za izenačenje na 2:2. V izdihljajih srečanja so Nizozemke prišle do tretje zmage v kvalifikacijah, dvakrat je v polno merila Sherida Spitse, najprej v 78. minuti, zmago pa potrdila pet minut kasneje.

Že v torek Slovenijo čaka naslednji dvoboj, sledi gostovanje v Turčiji, tokratne gostiteljice pa imajo po treh kvalifikacijskih tekmah osvojeno eno točko.

“Hvala bogu, da so se dekleta tako odzvala in pokazala, da smo v zadnjem letu in pol naredili velik korak naprej. S tekmo v Fazaneriji smo naredili tudi izjemno promocijo za ženski nogomet. A že danes na večerji moramo pozabiti na vse skupaj in se osredotočiti na tekmo v Turčiji, kjer nas zanima zmaga in tri točke,” je bil z videnim zadovoljen selektor Borut Jarc in se tudi že ozrl proti naslednjim nasprotnicam.

Slovenija – Nizozemska 2:4

Zver 11’, Korošec 68’; Miedema 28’, Beerensteyn 47’, Spitse 78’, Spitse 83’

Slovenija: Meršnik, Agrež, Rozmarič, Korošec, Erman (od 52. Golob), Zver, Čonč, Prašnikar, Kolbl (od 88. Ivanuša), Begič (od 58. Makovec)

Ljubljana proti Ptujčankam ni dovolila presenečenja

Nogo metašice Ljubljane bodo prihodnji mesec v Stožicah zaigrale v finalu ženskega pokala,…