Oslo, 13. oktobra – Slovenska nogometna reprezentanca je na tretji tekmi lige narodov v Oslu izgubila proti Norveški z 0:1 (0:1). Izbrance Tomaža Kavčiča naslednja preizkušnja v tem tekmovanju čaka v torek v Ljubljani proti Cipru.

* Stadion Ullevaal, gledalcev 14.712, sodniki: Siebert, Seidel in Beitinger (vsi Nemčija).
* Strelec: 1:0 Selnaes (45.).
* Norveška: Jarstein, Aleesami, Hovland, Rosted, Elabdellaoui, M. Elyounoussi (od 90. Linnes), Henriksen, Selnaess, Johansen (od 80. Fossum), King, T. Elyounoussi (od 75. Johnsen).
* Slovenija: Belec, Jokić, Krajnc (od 8. Mitrović), Mevlja, Skubic, Krhin, Štulac (od 46. Bijol), Bezjak, Zajc, Črnigoj (od 61. Iličić), Šporar.
* Rumena kartona: T. Elyounoussi; Bijol.
* Rdeči karton: /.

Čeprav je Norveška, zdaj je v Oslu neporažena že na zadnjih devetih tekmah, igrala s tremi novinci v obrambi v primerjavi s prejšnjimi tekmami, pa se ji to ni posebej poznalo, saj je Slovenija zanesljivost zadnje vrste gostiteljev le redko preizkušala.

Tako ni čudno, da je Kavčičeva vrsta doživela še tretji poraz v ligi narodov in bo počasi (oziroma kar hitro) namesto o prvem mestu v skupini 3 morala razmišljati o obstanku v ligi C.

Slovenija je ob odsotnih Janu Oblaku, Aljažu Struni, Timu Matavžu, Kevinu Kamplu, Benjaminu Verbiču in Jasminu Kurtiću tekmo začela v pričakovani postavi z Andražem Šporarjem v napadu, Luko Krajncem in Miho Mevljo v osrčju obrambe, Leom Štulcem kot defenzivnim veznim ob Reneju Krhinu in z Romanom Bezjakom, Miho Zajcem in Domnom Črnigojem v ofenzivnem delu zvezne vrste.

Hitro pa je po menjavi moral poseči Kavčič, na žalost zaradi poškodbe Luke Krajnca. Ta je v skoku trčil z glavo z Markusom Henriksenom, zaradi česar ga je več minut oskrbovala zdravniška služba, na koncu pa so ga na nosilih odnesli z igrišča. Na srečo z njim po prvih informacijah ni bilo nič hujšega.

Že pred tem pa je prvo priložnost Norvežanom v tretji minuti priigral kar Štulac, ko je neprevidno in prešibko podal žogo nazaj proti vratarju. To je brez težav prestregel Tarik Elyounoussi, prišel sam pred Vida Belca, ki pa se je izkazal z obrambo.

Štulac pa je bil tudi prvi v slovenski vrsti, ki je streljal priti vratom domačih, ko je izvedel prosti strel z dobrih 20 metrov in za kak meter zgrešil cilj. Ob redkih priložnostih v prvem polčasu je bil v 41. minuti zgrešil Zajc z leve strani kazenskega prostora.

V zaradi poškodbe Krajnca izdatnem sodniškem dodatku pa so Norvežani, ki tako kot Slovenci sicer niso pokazali česa posebnega, povedli. Po podaji z desne strani Joshue Kinga je žogo le na rob kazenskega prostora odbil Nejc Skubic, od tam pa jo je z močnim strelom v mrežo spravil Ole Selnaes, sicer soigralec Roberta Berića pri St. Etiennu.

V 48. minuti je bil Belec nekoliko nepreviden, izbijanje žoge mu je v bližini vrat blokiral Tarik Elyounoussi, a je ostalo pri 1:0. Sicer pa je v uvodu drugega dela priložnost za dokazovanje v članski vrsti prvič dobil Jaka Bijol.

A to ni posebej poživilo slovenske vrste, veliko več je poskušala narediti Norveška, a tudi ona brez posebnega uspeha. Pol ure pred koncem je v slovenski vrsti vstopil še ne popolnoma pripravljeni Josip Iličić, toda tudi on ni mogel pomagati do vsaj točke.

Eno redkih polpriložnosti so Slovenci zapravili v 90. minuti, ko je z glavo previsoko streljal Krhin. Pri domačih je v sodniškem dodatku poskusil King, Belec pa je bil na mestu.

Prepričljiva zmaga v Skopju

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je danes, ob 15.00 uri, gostovala v Makedoniji. S…