Slovenska kadetska reprezentanca je elitni del kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prvenstvo pričela z remijem. Na Norveškem so varovanci Miša Brečka remizirali z Belgijo.

Sarpsborg je bil prizorišče prvega obračuna mladih Slovencev, ki so v uvodnih 90 minutah pustili dober vtis. Dvoboj proti Belgijcem je v prvem delu postregel s številnimi priložnostmi na obeh straneh. Enkrat se je zatresla tudi mreža, a je zadetek šele 15-letnega Davida Pejičića zaradi prepovedanega položaja bil razveljavljen. Kljub številnim akcijam do odhoda na odmor zadetkov nismo videli, predvsem po zaslugi obeh vratarjev, ki sta odlično opravila svoje delo. Rezultat se je na semaforju prvič spremenil šele v 58. minuti, povedla pa je Slovenija. Luka Topalović je z globinsko podajo odlično zaposlil svojega partnerja v napadu Aldina Jakupovića, ki je z lepim strelom poskrbel za vodstvo. To sicer ni trajalo pretirano dolgo, saj je Belgija le šest minut kasneje prišla do izenačenja, potem ko je za končnih 1:1 zabil Lilian Vergeylen. V nadaljevanju so nevarnejši bili Belgijci, ki so v zaključku stresli tudi okvir vrat Žana Trivunčevića, a ostalo je pri remiju, kar Sloveniji prinaša dobro izhodišče pred nadaljevanjem kvalifikacij. Na drugem obračunu skupine so domačini Norvežani proti Hrvatom odigrali tekmo brez zadetkov.

U17 Belgija – U17 Slovenija 1:1 (0:0)