Slovenska reprezentanca do 21 let je na težkem gostovanju na Danskem remizirala in osvojila drugo točko. V prvem polčasu so vodili Slovenci, uspešna sta bila Enej Jelenič in Andraž Šporar, v drugem pa so Danci močno pritisnili in izenačili, oba zadetka je dosegel Pierre Hoejbjerg . V torek slovensko mlado reprezentanco v Novi Gorici čaka obračun še z Bolgarijo.

DANSKA U21 2:2 SLOVENIJA U21
Strelci: Jelenič (17), Šporar (24); Hoejbjerg (46, 74)

Danska: Roennow, Remmer, A. Christensen, Larsen, Knudsen, L. Christensen, Thomsen, Hoejbjerg, Poulsen (od 68. Andersen), Brock-Madsen (od 81. Illum), Falk.
Slovenija: Jug, Mitrović, Krajnc, Trajkovski, Črnic (od 85. Kous), Vučkić, Vrhovec (od 74. Pučko), Palčič, Dervišević (od 62. Majer), Šporar, Jelenič.

Slovenci so tekmo bolje začeli in že v 17. minuti je goste v vodstvo popeljal Enej Jelenič. Napadalec Padove je žogo sprejel približno 20 metrov od danskih vrat, poiskal dovolj prostora, da je z natančnim strelom premagal domačega vratarja. Čez sedem minut pa je vodstvo povišal Andraž Šporar. Haris Vučkič je lepo videl osamljenega Šporarja in mu podal, napadalec Olimpije je lepo izigral danskega branilca in rutinirano zadel za 2:0. Po zadetku so Slovenci popustili, Danci pa so napadali in si priigrali nekaj priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene, a le do prve minute 2. polčasa, ko je slovenska obramba pozabila na Pierra Hoejbjerga, ki je s podobnim udarcem kot Jelenič pri prvem zadetku premagal Juga. Že omenjeni zadetek je Dance popolnoma prebudil, zato so vse sile usmerili v napad, da bi čimprej dosegli še izenačujoči zadetek. Selektor Kavčič je v 62. minuti ob hudem pritisku domačih opravil prvo menjavo, iz igre je potegnil nerazpoloženega Amirja Derviševića, katerega je zamenjal Žan Majer. V 74. minuti so Danci le prišli do tako zaželenega izenačujočega zadetka. Prosti strel blizu kazenskega prostora je izvajal Pierre Hoejbjerg, danska “desetica”, ki je z natančnim strelom premagal Juga. Gostje so nadaljevali z napadi, a so se Slovenci uspeli ubraniti. V zadnjih 15 minutah  pa bolje zaigrali gostje, najlepšo priložnost sta zapravila Dejan Trajkovski, ki se je po podaji soigralca sam znašel pred vratarjem, vendar je streljal visoko preko vrat, in Haris Vučkić, ki je za las zgrešil danska vrata. Slovenci so po štirih tekmah še vedno brez zmage, z remijem so osvojili drugo točko in se v 2. skupini šele na predzadnjem mestu, kar pomeni, da je ostalo malo možnosti za preboj v dodatne kvalifikacije.

Čeprav so Slovenci osvojili težko prigarano točko, vseeno ostaja grenak priokus. Hitro vodstvo dveh zadetkov v prvem polčasu je Slovence zopet uspaval in se potegnili nazaj in gostom prepustili pobudo. Najbolj bode to, da so Danci brez težav prehajali pred kazenski prostor in s predložki v obrambni vrsti sejali paniko. Oba zadetka sta padla po individualnih napak, pri prvem so 20 metrov od slovenskih vrat domačemu strelcu pustili preveč prostora, drugi zadetek pa je padel po prostem strelu. Nevarne napade je potrebno zaustavljati prej, ne pa tik pred kazenskim prostorom. Oba slovenska napadalca sta odlično opravila nalogo, vseeno pa sta od vezne vrste prejela malo uporabnih žog. Selektor mlade reprezentance Kavčič pa bi nerazpoloženega Derviševića lahko menjal že prej. Vučkić pa se šele vrača po poškodbi, zato še ni pripravljen na vseh 90 minut.