Slovenska reprezentanca do 19 let je v Skopju odigrala prvega od dveh prijateljskih obračunov z domačimi vrstniki. Slovenski in makedonski upi so se razšli z remijem 2:2.

Slovenci so odlično krenili v srečanje in zadeli že v uvodni minuti tekme, natančen je bil član Dekanov Žan Nikolič. Varovanci selektorja Primoža Glihe so dobro igro v prvem polčasu kronali v 38. minuti, ko je domačo mrežo zatresel obetavni član Domžal Alen Ožbolt in poskrbel za lepo prednost pred odhodom na odmor. A Slovenci prednosti v drugem polčasu niso uspeli zdržati, saj so Makedonci v 63. minuti preko Slobodana Bocevskega zaostanek najprej znižali, šest minut zatem pa je izid poravnal Peter Petkovski. Reprezentanci so bosta še drugič pomerili v četrtek.

MAKEDONIJA U19 2:2 SLOVENIJA U19
Bocevski (63), Petkovski (69); Nikolič (1), Ožbolt (38)