Slovenska izbrana vrsta se je iz gostovanja v Romuniji vrnila z zmago nad gostitelji, katere je ugnala z rezultatom 1:2. Toda varovanci Matjaža Keka so na obračunu prikazali dva povsem različna obraza.

Odličen prvi polčas, v katerem sta za dvojno vodstvo Slovenije zadela Benjamin Šeško in Andraž Šporar, je prav gotovo lahko dobra popotnica pred nadaljevanjem priprav oziroma pred pričetkom kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prvenstvo, katere se pričnejo marca prihodnje leto.

Povsem drugačna slika je bila v drugem polčasu, v katerem je Kek opravil nekaj menjav ter tudi spremenil postavitev v obrambi. Romuni so stopili v prestavo višje in večji del narekovali tempo igre. Jan Oblak je moral pokazati vse svoje znanje, da je Slovence obdržal v igri za pozitiven rezultat. V 63. minuti je vratar madridskega Atletica klonil, ko ni imel možnosti po odličnem strelu Denisa Dragusa. Kmalu zatem je Škofjeločana rešil tudi okvir vrat.

Slovenski selektor razumljivo z dogajanjem v drugem delu ni mogel biti zadovoljen, a je kljub temu poudaril pomen zmage na težkem gostovanju v Cluju: “Mislim, da smo zasluženo zmagali na težkem terenu. Dober prvi polčas, potem pa težave. Na koncu smo zdržali pritisk, nismo pa najbolje reagirali. Z veliko stvarmi sem zadovoljen, vidi se napredek. Smo pa namenoma tudi menjali, izpostavili nekatere igralce, ki mogoče niso v formi, vse to pa je en znak, kaj jih čaka, če se ne bodo pobrali. V prvem polčasu so bile stvari ta prave. Zmaga v Romuniji pa je vedno dobra.”