Slovenska nogometna reprezentanca do 16 let se mudi na UEFA Razvojnem turnirju, ki ga gosti Srbija. V Stari Pazovi se je danes reprezentanca Slovenije pomerila z vrstniki iz Češka in bila poražena z 1:3. Ob polčasu so Čehi vodili po zadetku Novačeka v 27. minuti. V šesti minuti drugega polčasa je nasprotnik Slovenije povedel z 0:2, strelec tokratnega zadetka je bil Wojatschke. Edinega zadetka slovenske nogometne reprezentance se je v 69. minuti razveselil član Triglava, Luka Brkič. Pet minut kasneje je izid tekme postavil Pravda.

Potek srečanja je povzel selektor izbrane vrste Slovenije, Aleš Čeh: »Igrali smo proti zelo kakovostnemu nasprotniku. V srečanje smo vstopili dobro in bili prvih dvajset minut enakovreden nasprotnik, vendar smo žal v tem obdobju zapravili tudi nekaj izrazitih priložnosti. Kazen za neučinkovitost je prišla v obliki nenavadnega zadetka Čehov, ki nas je nekoliko presekal. Z rezultatom nisem zadovoljen, so pa bila določena obdobja v naši igri, ki me navdajajo z optimizmom. Nenazadnje je bila to za večino naših fantov prva prava tekma na naravni podlagi v tem letu, saj se domače prvenstvo zaradi zimskih razmer še ni začelo. Novo priložnost za dokazovanje bodo imeli že proti Norveški.«

V nedeljo ob 12. uri sledi dvoboj z Norveško, v torek pa se bo ob 12.15 uri Slovenija pomerila še z domačini.

Slovenija : Češka 1:3 (0:1)

Brkič 69′; Novaček 27., Wojatschke 46., Pravda 74.;

Slovenija: Leban, Brkič, Dajčman, Vipotnik, Krašovic, Vukovič, Flakus Bosilj, Stupar, Sedej, Obreht
Igrali so še: Rauter, Sešlar, Fermišek, Pečnik, Ciglar, Djelovci, Panič, Razpotnik

Naloži več novic iz Mladinski nogomet

Slovenija nudila dober odpor

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je odigrala šesto tekmo v kvalifikacijah za Evrop…