Kadetska reprezentanca Slovenije je v Bakovcih na drugi tekmi kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2015 izgubila proti izbrani vrsti Portugalske, potem ko je rezervist Jose Gomes v izdihljajih tekme dosegel edini zadetek na tekmi.

Slovenci, ki so v uvodnem krogu turnirja na krilih Jana Mlakarja visoko premagali Turčijo, tokrat niso bili tako strelsko navdahnjeni. V enakovrednem srečanju pravih priložnosti ni bilo veliko, prvi pa so vseeno zapretili Slovenci, ko je Timi Elšnik s strelom z roba kazenskega prostora zapretil proti vratom Fabia Duarteja. Portugalci so si najlepšo priložnost v prvem polčasu pripravili v 20. minuti, ko je Janež Pišek v zadnjem trenutku blokiral strel Ruia Souse. Portugalski napadalec je znova zapretil v 43. minuti, vendar je žoga po strelu z glavo končala prek gola. Gostje so stopnjevali pritisk predvsem preko razpoloženega Generosa Correiae, ki je vnašal zmedo na levi strani slovenske obrambe, ki jo je nekajkrat pred najhujšim rešil vratar Rok Vodišek. Ta je ubranil nevaren strel Idrise Sambuja, predvsem pa polovil nekaj nevarnih predložkov v kazenski prostor. Ko se je že zdelo, da se bo tekma končala z neodločenim izidom, je presenetil rezervist Jose Gomez in s fantastičnim strelom iz obrata odločil zmagovalca.

V drugi tekmi so Severni Irci s 4:3 premagali Turke, s čimer so si Portugalci že zagotovili napredovanje v elitni krog kvalifikacij, naši fantje pa v tekmi s Severno Irsko, ki bo v sredo na sporedu v Radencih, za napredovanje potrebujejo vsaj remi.

Slovenija: Vodišek, Colarič, Rom, Ogrinec, Pišek, Valenčič, Petrovič, Cvjetičanin, Mlakar, Elšnik (75′ Bužinel), Kene (52′ Žižek).
Portugalska: Duarte, Mangas, Pereira, Conte, Paz, Ferreira, Fernandes (68′ J. Perreira), Lourenco, Mendes (60′ Sambu), Correia, Sousa (60′ Gomes).