Po četrtkovem remiju z Grčijo je slovenska izbrana vrsta na čelu s strokovnim štabom svoje misli usmerila proti obračunu z moldavsko reprezentanco. Ob tej priložnosti smo čas zavrteli nazaj do tistega septembrskega večera leta 2004, ko se je naša reprezentanca v Športnem parku Celje (današnjem Stadionu Z’Dežele, ki je naziv po glavnem sponzorju, Petrolu, prejel leto kasneje) prvič spopadla z nogometaši iz omenjene vzhodnoevropske države.

4. septembra 2004 je Slovenija s srečanjem z Moldavijo pričela cikel kvalifikacij za Svetovno prvenstvo 2006 v Nemčiji. Tekma s takratno 114. reprezentanco sveta bo v zgodovino Slovenskega nogometa ostala zapisana kot prvo uradno srečanje Branka Oblaka v vlogi selektorja izbrane vrste. Oblak je reprezentanco prevzel iz vajeti Bojana Prašnikarja, pred začetkom kvalifikacijskega cikla pa je Slovenijo vodil zgolj ob remiju 1:1 na prijateljskem obračunu s Srbijo in Črno goro. Pred nekaj manj kot 4000 gledalci v Celju so se člani naše reprezentance vendarle dobro izkazali in bili proti moldavski reprezentanci uspešnejši tako v napadalnem kot tudi v obrambnem smislu. Niti igre naše izbrane vrste sta vlekla Nastja Čeh (Club Brugge) in Milenko Ačimović (Lille), ki je Slovenijo popeljal v vodstvo že v peti minuti s strelom iz roba kazenskega prostora po podaji Simona Sešlarja.

Oblak je v ogenj poslal kar nekaj nogometašev, ki so svoje reprezentančne debije dočakali zgolj dobra dva tedna prej, na omenjeni pripravljalni tekmi s Srbijo in Črno goro. V začetni postavi so srečanje začeli Andrej KomacJalen Pokorn, ki je ob naletu Moldavcev pred koncem prvega polčasa s posredovanjem v obrambi ohranil mrežo nedotaknjeno, ter Zlatko Dedić, ki kljub nekaj odličnim priložnostim ni uspel zatresti mreže gostov. Na svoj reprezentančni prvenec je Primorec moral počakati vse do obračuna s Poljsko v kvalifikacijah za Svetovno prvenstvo 2010. Svoj prvi nastop na uradni reprezentančni tekmi je v drugem polčasu dočakal še Almir Tanjić, a igro Slovenije so vodili že uveljavljeni reprezentančni nogometaši. V 27. minuti je po odlični podaji Čeha ponovno zadel Ačimović, ki je s strelom z glavo postavil rezultat polčasa.

Hitro po začetku nadaljevanja je bila za gostujočo reprezentanco v rdeče-modri barvni kombinaciji ponovno usodna naveza Čeh-Ačimovič, prvi s podajo z leve strani igrišča na drugo vratnico, drugi pa z odmerjenim dotikom in “hat trickom”, ki je v veliki meri odplaknil vse upe Moldavcev na preobrat v Celju. Kljub nekaj ustvarjenim priložnostim, po prostem strelu Iuria Mitereva se je tresla celo prečka, pa gostje niso zmogli doseči niti častnega zadetka, tudi Slovenci pa so bili v poskusih protinapadov pretežno neuspešni in srečanje se je končalo z rezultatom 3:0. Naša izbrana vrsta je štiri dni po zmagi nad Moldavijo v Glasgowu brez zadetkov remizirala s Škotsko, mesec kasneje pa z zadetkom Boštjana Cesarja na kolena spravila Italijo. V nadaljnjih tekmah na žalost slovenskih navijačev naša reprezentanca ni pokazala dovolj in ostala brez uvrstitve na svetovno prvenstvo.

Slovenija – Moldavija 3:0 (2:0)

Strelci: Ačimović (5′, 27′, 49′)

Slovenija: B. Mavrič – Knavs, M. Mavrič, Karič – Pokorn (Koren 88′), Ačimović, Čeh (Šukalo 75′), Komac (Tanjić 70′), Sešlar – Dedić, Šiljak