Kljub petardi v mreži Estoncev se slovenski mladinski reprezentanci ni uspelo uvrstiti v nadaljnjo fazo kvalifikacij za evropsko prvenstvo, saj so Francozi tekmo s Čehi dobili, tako da obe ekipi drugega para devete skupine nadaljujeta v finalno fazo kvalifikacij. V češkem Čomutovu smo spremljali enosmeren nogomet in pet zadetkov v mreži Estonije. Po dvakrat sta bila uspešna Mlakar in Sredojevič, v 17 minuti pa je mrežo zatresel še Sandi Ćoralić.

SLOVENIJA U19 5:0 ESTONIJA U19
Mlakar (18′), Sredojevič (24′,59′), Ćoralić (27′), Žižek (87′)
Slovenija:
Vodišek, Hodžić, Ćoralić, Karič, Pišek, Mlakar, Valenčič, Elšnik, Sredojevič (61′ Žižek), Brekalo (45′ Petric, 69′ Bužinel), Ogrinec. Selektor: Igor Benedejčič.
Estonija:
Nomm, Lipp, Villota, Käos, Niilop, Sorga, Järvelaid, Pihelgas, Padar (35′ Poom), Kuusma (89′ Meinhard), Valge (69′ Mihhailov). Selektor: Mako Lelov.

Po remiju s Francozi in porazu s Čehi je mladinska reprezentanca Slovenije na čelu z Igorjem Benedejčičem v zadnjem dnevu kvalifikacijskega turnirja pričakala izbrano vrsto Estonije. Nogometaši z Baltika so pred današnjim obračun vknjižili dve ničli, poraza s petimi oziroma štirimi goli razlike, zato je vloga favorita razumljivo pripadla Slovencem. Ti so se v tekmo podali z malce spremenjeno enajsterico, saj je zaradi rdečega kartona tekmo moral izpustiti Novak, Matijo Roma pa je v obrambi zamenjal Adis Hodžić.

Renomeju primerno so Slovenci tekmo začeli visoko, saj bi jim le zmaga prinašala majhne možnosti za uvrstitev v finalni del kvalifikacij. V uvodu je dvakrat zagrozil Ogrinec, kasneje pa še Hodžić in Mlakar. Ravno kapetan slovenske reprezentance je v 18. minuti odprl strelski festival v izvedbi Slovencev, ko je po podaji Piška prvi zatresel mrežo Nomma. Dve minuti kasneje je bil napadalec italijanske Fiorentine zopet v priložnosti, a je meril premalo natančno, v 24. minuti pa se je zopet tresla estonska mreža. Sredojević je poskrbel za podvojitev vodstva. Še preden pa bi lahko funkcionarji na Češkem zamenjali številke na semaforju, so se Slovenci spet veselili.  V statistiko se je vpisal še nogometaš ljubljanske Olimpije, Sandi Ćoralić. Do konca polčasa se nato izid na srečo Estoncev ni več spremenil, Slovenci pa so prvi del dobili v vseh aspektih igre. Še posebej zastrašujoč je bil pogled na število strelov v okvir vrat. Naši fantje so v prvih 45 minutah sprožili kar devetkrat, medtem ko so Estonci le enkrat ogrozili vrata Roka Vodiška.

Kljub informaciji, da Čehi v obračunu s Francozi Slovencem ne delajo usluge, so slednji tudi drugi polčas začeli atomsko. Vratarja Estoncev sta preizkusila Ćoralić in Sredojevič, v peti minuti nadaljevanja pa je do izjemne priložnosti prišel Mlakar. Po prekršku, ki ga je storil Villota, si je namreč žogo postavil na belo točko, a bil premalo natančen. Sledili so novi napadi naši fantov, v 59. minuti pa že nov zadetek. Pod svojega drugega danes se je vpisal Sredojevič, ki je par minut zatem zapustil igrišče. Slovenci bi lahko pol ure pred koncem vodili že za pet golov. Sredojevičev klubski kolega Gaber Petric, ki je ob polčasu zamenjal Brekala, je v 64. minuti stresel okvir vrat. Vse je kazalo na zmago s štirimi zadetki prednosti, tri minute pred koncem pa se je zadetka razveselil še Kevin Žižek, ki je poskrbel, da je v estonski mreži odjeknila petarda. Z odlično predstavo so tako varovanci Igorja Benedejčiča sklenili letošnji kvalifikacijski ciklus ter remiju s Francozi in porazu s Čehi dodali še velikansko zmago proti Estoniji s 5:0.

Slovencem se tako ni uspelo uvrstiti v nadaljnje kvalifikacije, saj jim iz rok polzi tudi mesto za najsrečnejšo tretjeuvrščeno ekipo trinajstih skupin, že nova priložnost za uvrstitev slovenskega mladinskega nogometa na veliko tekmovanje pa bo čez dober teden, ko se bodo na Brdu pri Kranju zbrali najboljši kadetski nogometaši Slovenije, Francije, Črne Gore in Estonije.

Slovenska nogometna reprezentanca je na kolena spravila eno od favoritinj letošnjega evrop…