Slovenska mladinska reprezentanca nadaljuje s pripravami na kvalifikacije za evropsko prvenstvo. Po remiju proti Francozom so varovanci Agrona Šalje tokrat v Veliki Gorici na Hrvaškem z 1:0 premagali Indijo.

Za razliko od prve tekme, ko so Indijci doživeli visok poraz proti Hrvatom (5:0), so se Azijci tokrat proti premešani postavi Slovenije, v kateri so priložnost dobili nekateri igralci, ki so na torkovi tekmi proti Francozom počivali, predstavili v boljši luči ter si proti Sloveniji priigrali nekaj priložnosti, a mreže niso zatresli. Kazen je prišla globoko v sodnikovem dodatku drugega polčasa, ko je za minimalno zmago zabil Kadrić.

Danes so priložnost dobili igralci, ki v torek niso igrali. Prvi namen je bil, da tudi oni dobijo minutažo, obenem pa smo želeli spočiti tudi igralci, ki so bili najbolj obremenjeni na torkovi tekmi s Francijo, saj je bilo premalo časa za regeneracijo. Videlo se je, da smo v vlogi favorita. Na začetku tekme nismo izkoristili nekaj obetavnih situacij za dosego zadetka. Indija se je po svojem kriznem obdobju pričela dvigovati, mi pa smo nekoliko padli. Pošteno smo se namučili, da smo ob koncu tekme dosegli zadetek in dobili tekmo proti slabšemu nasprotniku. Dvoboj je še en dokaz, da danes ni moč premagati nikogar, če ne prikažeš vsega, česar si sposoben,” je po tekmi dejal slovenski selektor Agron Šalja.

Slovenijo v soboto čaka še zadnja tekma prijateljskega turnirja, in sicer v hrvaškem Samoborju, ko bo nasprotnik domača izbrana vrsta.

SLOVENIJA – INDIJA 1:0 (0:0)

Strelec: Kadrić (90+4′)

Nogometna zveza Slovenije je predstavila drese, s katerimi bodo najboljši slovenski nogome…