Slovenska članska reprezentanca je sinoči v Stožicah ugnala Latvijo z 1:0, potem ko so Latvijci zatresli lastno mrežo.

Po srečanju je za nacionalno televizijo Matjaž Kek opravil daljši intervju, kjer se je v začetku dotaknil zmage in poudaril da je zadovoljen z rezultatom: »Zadovoljen sem z rezultatom, pravzaprav z zmago po tistih dveh porazih. Je pa seveda absolutno dejstvo, da smo sami sebe pripeljali v situacijo, ko v zadnjih desetih minutah se ti lahko vedno nekaj zgodit, če ne daš iz toliko priložnosti golov. Prepočasi v prvem polčasu, ampak v takšnih tekmah moraš dat hitro gol, tisto kar smo v Rigi dali, tukaj nismo dali in potem iz teh prekinitev se lahko vedno nekaj zgodi. Ampak zmaga je OK, relativno težak teren in pa nasprotnik, ki igra v okviru svojih zmožnostih, ki ko ima rezultat zavlačuje, ampak mi bi morali to tekmo prej rešiti.«

Velik poudarek je bil pred srečanjem namenjen novincem, od prve minute je zaigral Haris Vučkić, ki je imel tudi veliko priložnost v prvem delu srečanja, prav tako je po dolgem času zaigral tudi član moskovskega CSKA-ja Jaka Bijol: »Jaz sem že v kadru mislim, da je bilo kar nekaj igralcev, tudi Haris mislim, da si je tudi zaslužil danes priložnosti, Jaka Bijol je po dolgem času igral. Še je nekaj igralcev, ki so v kadru in ki bodo sigurno dobili priložnost, mogoče ne še na Poljskem, po drugi strani pa je logično, da ta tekmovalni ciklus brez nekih realnih tekem, dosti treningov, končaš s kadrom, ki je. To pa ne pomeni, da je ta kader slab. Na drugi strani tudi odločitev kar se danes tiče, je tudi 100 tekma Bojana Jokiča, spoštovanje igralcu, ki je dal reprezentanci ogromno in mislim, da je tudi zmaga, kot čestitka ekipe njemu. Seveda je pred nami še ena težka tekma, ki bi lahko bila če bomo v glavi tako vzeli najlažja. Gremo v Varšavo k prvemu v tej skupini igralci, ki bodo dobili priložnost, upam da jo bodo izkoristili. Ampak pravim, pričakovanja iz moje strani taka tekma, kot v tistem momentu, ko v prvem polčasu nismo odprli.«

Oseminpetdesetletni mariborski strokovnjak je prav tako poudaril, da reprezentanca ni poligon, ki bi ga od tekme do tekme lahko menjaval: »V enem momentu potem za kaj menjaš toliko, zakaj nimaš standardizirane ekipe, v drugem se zaključuje nek tekmovalni ciklus, mi nismo prišli do cilja, to je naš cilj, to ni bil nek pogoj. Kljub temu, ni to reprezentanca, da boš menjaval tekme do tekme, ampak vsekakor nas sedaj čaka dejstvo, da končujemo tekmo s Poljsko tale ciklus. Potem je treba videt, potrebno se je usest, jaz bi o vsem tem govoril, ko bo vsega konec. Že ta osvežitev z Repom, Milcom, Harisom, mislim, da je to že nek pogled, na žalost sta se poškodovala Majer in Vetrih. Zelo na hitro se ne bo dalo, ampak normalno da gledamo mi vsi naprej. Reprezentanca ni nek poligon, da bi od tekme do tekme menjaval. Mislim, da so si ti fantje s septembrskimi tekmami prislužili to, Struna ima kartone, Vetrih, kot danes zgleda ne bo nared za torkovo tekmo in rabimo veznega in rabimo štoperja.«

Matjaž Kek je z reprezentanco sinoči vknjižil še četrto kvalifikacijsko zmago, ter ob koncu poudaril, da se je potrebno, da je potrebno začrtati strokovno pot za naprej: »Nikoli nisem takšen, da na eni strani ne bi bil objektiven in bi živel v nekih iluzijah, da ne bi bil dosti realen. Danes je bila na prvem mestu samo zmaga, meni je bilo jasno, da se bo 5:0 težko ponovilo, čeprav Slovenija že ni dolgo imela toliko priložnosti. Na drugi strani pa se je iz minute v minuto, ko nismo dali gol, se je v njih neka neodločnost, tudi strah, potem je tudi Jan Oblak pokazal zakaj ga imamo. Mislim, da bo dovolj časa, do konca leta, da vidimo, da se pogovorimo, da vidimo kje je ta kader, da vidimo kaj črpamo iz naše lige. Še enkrat pa poudarjam, da bi ljudje radi po vsakem porazu, da se jih pet menja, ampak tako enostavno v nogometu ni. Predvsem pa mislim, da moramo začeti ne od tekmovanja do tekmovanja velikega, ali bomo končno šli, ali kočno ne bomo šli. Ampak moramo nekako jasno postaviti strokovno strategijo in potem sem prepričan, da nas bo to peljalo na veliko tekmovanje. Seveda bo zdaj tudi pomembno dejstvo, da mlada reprezentanca do 21 let igra na evropskem prvenstvu. Sploh v tistem momentu, ko to tekme nebodo tekmovalne. Tukaj mislim, da bo potrebna zelo dobra komunikacija, ki mislim, da je sedaj korektna, ki je sedaj dobra s selektorjem in sigurno se bo iz ene generacije, ki je pokazala dobre rezultate, dalo nekaj dobit. Tukaj je potrebno postaviti nek strokovno pot, nek sistem, in ne samo od velikega do velikega tekmovanja in potem neka evforija. Mi smo v tem ciklusu to evforijo to spodbudil, na koncu s štirimi zmagami. Slovenija prej dolgo ni zmagala. Potem je zopet nek neuspeh, totalna tragedija, potrebno je nagnati selektorja, potrebno je vse zamenjat in potem jovo na novo. Na ta način težko, da bo šlo.«