Slovenska nogometna reprezentanca je odigrala zadnje srečanje v kvalifiakcijah za evropsko prvenstvo. Pomerili so se s Poljaki, ki so na koncu osvojili prvo mesto, na zadnjem srečanju so premagali Slovenijo z rezultatom 3:2.

Poljaki so odlično odprli deseto srečanje v kvalifikacijah in povedli že v tretji minuti, zadel je Sebastian Szymanski. Rezultat je poravnal enajst minut kasneje Tim Matavž, asistenco je vpisal Josip Iličić. Na odmor sta reprezentanci odšli poravnani, z rezultatom 1:1. V nadaljevanju so domačini ponovno povedli, v deveti minuti je zadel Robert Lewandowski in Slovenija je znova lovila zaostanek. Sedem minut kasneje je bil izid ponovno poravnan, tokrat je na podajo Matavža zadel Iličić. Končni izid je devet minut pred koncem postavil Jacek Goralski in Poljska je slavila osmo zmago v kvalifikacijah. Slovenija je srečanje zaključila z desetimi nogometaši, saj je bil izključen Jasmin Kurtić.

Slovenski nogometaši so doživeli četrti poraz v kvalifikacijah, kar jih uvršča na končno četrto mesto.

Poljska – Slovenija 3:2