Slovenska nogometna izbrana vrsta do 18 let je odigrala še drugo prijateljsko tekmo z vrstniki iz Italije. Po porazu z 1:3 v Sežani, so sosedje v Gradiški slavili s 3:0.

Tudi tokrat so mladi reprezentantje Italije bili močnejši nasprotnik, kar so kronali z novo zmago. Že v prvem polčasu so Italijani vodili z 2:0, ob tem so imeli tudi terensko premoč. V drugem polčasu so slovenskega vratarja ugnali še enkrat in tako na drugem znova dosegli tri zadetke. Slovenski nogometaši so večinoma poizkušali s protinapadi, vendar je obrambna nasprotnikov vselej dobro reagirala in preprečila doseganje zadetkov Slovenije.