Slovenska izbrana vrsta je pred jesenskim pričetkom kvalifikacij za svetovno prvenstvo v Turčiji odigrala še zadnjo prijateljsko srečanje. V deževnih Stožicah so gostovali Turki, ki so dvoboj s Slovenci izkoristili kot generalko za prihajajoče evropsko prvenstvo. V Francijo bo četa selektorja Terima odpotovala z zmago, ki so si jo gostje priigrali z zadetkom v peti minuti, ko je predložek Çalhanogluja in nezbranost slovenskih branilcev izkoristil Burak Yilmaz. Sloveci so sicer pustili dober pečat, saj so Berić, Novaković in Iličić nekajkrat nevarno zapretili, a se vratar Babacan ni pustil premagati.

Mednarodna prijateljska tekma. Sodnik: Marco Guida.
Ljubljana: Stožice, 7.209 gledalcev.
SLOVENIJA 0:1 TURČIJA
Yilmaz (5′)

Menjave
Slovenija: Verbič – Bezjak (46′), Novaković – Berić (46′), Jović – An. Struna (58′), Zajc – Iličić (77′), Matjašič – Kampl (86′)
Turčija:
Şen – Özyakup (46′), Mor – Çalhanoglu (46′) Köybaşi – Erkin (64′), Sahin – Turan (73′), Malli – Inan (83′), Şahan – Yilmaz (91′)

Rumeni kartoni: Jokić, Kurtić, Al. Struna; Mor, Şen

SLOVENIJA
[team1]

TURČIJA
[team2]

Gostovanje v Stožicah je bilo za Turke, ki so imeli v Ljubljani lepo podporo, zadnje pred pričetkom evropskega prvenstva v Franciji. Doslej smo se s reprezentanco Turčije pomerili enkrat in jo pred tremi leti premagali z rezultatom 2:0. Domači selektor Katanec je moral zaradi poškodb poseči po nekaj menjavah, saj so od prve minute zaigrali Jasmin Kurtić, Blaž Vrhovec, Miha Mevlja in Andraž Struna, ki so bili na Švedskem na klopi.

Turki so hitro vzeli stvari v svoje roke, saj so zadeli že v peti minuti. S precejšnje razdalje je iz prostega strela izjemno podal Calhanoglu, s strani Aljaža Strune in Kurtića pozabljenemu Yilmazu pa potem ni bilo težko z glavo premagati ne vratarja Belca in tako so udeleženci evropskega prvenstva v Franciji hitro povedli ter stvari postavili na svoje mesto.  Slovenci so hitro odgovorili z lepim strelom od daleč, Kurtić, ki je streljal po lepe preigravanju Kampla, je v deseti minuti ogrel dlani vratarja Babacana. Vratar Istanbula je žogo s skrajnimi močmi preusmeril čez gol.  Gostje so po doseženem golu nepričakovano padli v igri, saj so se Slovenci šele prebudili po dobljenem golu. Po lepo izpeljani akciji iz kota in predložku Iličića je do strela z glavo prišel Berić, toda žoga ni potovala v turški okvir vrat. Dvakrat sta v prvih 25 minutah v kazenskem prostoru padla Kampl in Bezjak, toda piščalka sodnika Guide je ostala nema.  Izjemno znanje na ljubljanski zelenici pokazal tudi Arda Turan, saj je hitro izkoristil nekaj več prostora in nevarno sprožil z razdalje, vendar za dober meter zgrešil vrata domačega čuvaja mreže Belca. Tik pred odhodom na odmor je imel izjemno priložnost za izenačenje imel na glavi Berić, a je Krčan meril točno v vratarja Turkov. Začasna prevlada na igrišču ni obrodila  sadov za slovensko reprezentanco, gostje so v slačilnice odšli z minimalno prednostjo.

Srečko Katanec je pred začetkom drugega polčasa opravil dve zamenjavi, v igro sta vstopila Novaković in Verbič, medtem ko sta igro zapustila Bezjak in Berić. Turški selektor Terim pa je v slačilnici pustil enega boljših na igrišču Çalhanogluja. Turki so že takoj v začetku pritisnili ter lepo kreirali napad, ki se je končal zgolj s kotom. Po precej ostri igri obeh ekip je glavni sodnik Guido šele v začetku drugega polčasa podelil prvi rumeni karton, za grob prekršek je bil kaznovan domači kapetan Jokić.  Izjemni prodor je uspel rezervistu Moru, ki se je dobesedno poigral s slovensko obrambo, toda streljal v Belca. Tudi branilec Mevlja je imel na glavi izenačenje, vendar se ni znašel po lepem predložku Iličića na drugo vratnico. Naši reprezentanti izjemnega vratarja Babacana niso uspeli premagati niti v 66. minuti, ko je po poskusu Verbiča izvrstno priložnost zapravil Novaković, ki je streljal z bližine, nato pa je z 20 metrov sprožil še Iličić, a se je znova izkazal Babacan ter požel navdušenje na sektorju za gostujoče navijače. Še drugi rezervist Şen je kmalu zatem pobegnil domači zadnji vrsti ter preigral Belca, vendar je meril zgolj v vratnico in zapravil res izjemno priložnost za povišanje vodstva. Sledile so številne menjave na obeh straneh, igra pa je po večini potekala na sredini igrišča, nekajkrat pa je krepko zavrela kri.

Sedem tisoč gledalcev je videlo zgolj en zadetek, ki je padel že v uvodu srečanja, Turki pa odhajajo v Francijo z lepo popotnico, medtem ko lahko Katanca znova skrbi realizacija, saj izbrana vrsta že na tretji tekmi zapored, kljub priložnostim, ni izkoristila priložnosti in je ostala brez doseženega zadetka.