Mlada reprezentanca je premor izkoristila za prijateljsko tekmo s hrvaškimi vrstniki. Zaradi poškodb oziroma bolezni sta v zasedbi selektorja Glihe manjkala Pišek in Gorenc Stankovič. V primerjavo s slovensko precej bolj izkušena hrvaška zasedba je s pridom kaznovala slovenske napake in zasedbi, ki je praktično prvič zaigrala skupaj, zabila tri zadetka.

Slovenci so tekmo pričeli v dokaj zaprti postavitvi 5-4-1, kljub temu pa so Hrvati v dvoboj krenili bolj odločno in že v četrti minuti je Vlašić sprožil proti slovenskim vratom, toda z roba kazenskega prostora meril v Sorčana. Po dobrih desetih minutah igre se je po globinski podaji v priložnosti znašel Brodić, toda meril mimo leve vratnice slovenskega vratarja, nenatančen pa je tudi bil Ćorić po prostem na robu kazenskega prostora. Slovenci do izrazitih priložnosti niso prišli, prežali so na protinapade, toda njihova prioriteta je bila obramba, kar je bilo razvidno tudi iz globoke postavitve obrambe.

Po pol ure igre pa so v zasluženo vodstvo prešli domačini. Po napaki slovenske obrambe ter nesporazuma Paljka in Žužka se je odlično znašel vezista Dinama Ante Ćorić, ki je meril v dolgi kot Sorčanovih vrat in zadel za vodstvo Hrvatov z 1:0. Zgolj dve minuti pozneje je pravi evrogol uspel Tomi Bašiću, ki je s pomočjo prečnika z razdalje 25 metrov premagal vratarja Gorice.  Izbranci selektorja Glihe so bili še najbolj nevarni po prekinitvah, toda vratar Posavec je bil brez dela. Zadnja priložnost je pripadla Bosecu, ki je močno meril z desne strani, toda slovenska obramba je strel odbila v enega izmed kotov za Hrvaško.

Ob polčasu je Gliha zamenjal tri igralce, v igro so vstopili  Vokić, Marinič in Pišek. V 50. minuti je prav Vokić izvajal prosti strel z 20 metrov, toda meril preko gola Posavca. Borbenost se je izplačala Kramariču, ki je uspel odvzeti žogo hrvaški obrambi, odlično zavrnil proti Vrbancu, toda strel ni bil dovolj izdelan za gol priključka. Vseeno pa so imeli svoje priložnosti tudi domačini, nekajkrat lepo odigrali akcijo, toda brez zaključnega strela. Nevaren je bil tudi poskus Bočkaja, ki je na robu kazenskega prostora premočno meril na slovenska vrata.

V 65. minuti je po lepi globinski podaji krenil Murić, ki je vstopil s klopi, toda ni bil dovolj hiter, da bi prehitel Sorčana, ki je stal na robu kazenskega prostora ter žogo vzel v naročje. Borbenega Kramariča, ki je pretekel ogromno, je po dobri uri igre v drugem polčasu zamenjal Kramer. Po terenski premoči Hrvatov je v 77. minuti na 3:0 povišal rezervist Murić, ki je izkoristil netočno podajo Piška v zvezni liniji ter s prefinjenim udarcem matiral Sorčana. Deset minut pred koncem so domačini imeli še prosti strel s strani, sledil je oster predložek v okvir gola, toda Sorčan je odlično žogo izbil izven nevarnosti.

HRVAŠKA U21 – SLOVENIJA U21 3:0 (2:0)
Čorić (33′), Bašić (35′), Murić (77′)
Hrvaška: Posavec, Bosec, Bočkaj, Prce, Ćaleta-Car, Šunjić, Bašić, Vlašić, Brodić, Ćorić, Fiolić. Selektor: Nenad Gračan.
Slovenija: Sorčan, Dedić, Žužek, Paljk, Kramarič, Vrbanec, Krivičić, Repas, Badžim, Kuhar, Ožbolt. Igrali so še: Vokić, A. Pišek, Marinič, Jugovar, Nagode. Selektor: Primož Gliha.