Včeraj je bila aktivna tudi slovenska kadetska reprezentanca, ki se v teh dneh mudi na tradicionalnem Bannikovem memorialu v Ukrajini. Na uvodni tekmi turnirja so varovanci Dušana Kosiča z rezultatom 4:1 odpravili vrstnike iz Izraela.

Mladi Slovenci so tekmo odprli na odličen način, saj je Gašper Koritnik zabil že po šestih minutah srečanja. V 50. minuti je Tamar Svetlin izid povišal, a je dobrih 15 minut kasneje Ovadia znižal rezultat. Upanje na pozitiven razplet pa je pri Izraelcih bilo kratkotrajno, saj je Svetlin s svojim drugim golom le štiri minute kasneje izid povišal na 3:1, v sodnikovem dodatku pa mu je s svojim drugim zadetkom sledil tudi Koritnik, ki je postavil piko na i ob visoki zmagi.

Fantje so odigrali dobro tekmo in zasluženo slavili. Prvi korak je torej uspešen, že v kratkem pa nas čaka nova tekma s Slovaško. Pričakujem, da bom lahko računal na vse fante, saj trenutno nimamo večjih zdravstvenih težav,” je po tekmi dejal selektor slovenske reprezentance, ki se bo že danes ob 17. uri pomerila z izbrano vrsto Slovaške.

U17 IZRAEL – U17 SLOVENIJA 1:4 (0:1)
Ovadia (66′); Koritnik (6′, 80′), Svetlin (50′, 70′)
Igrali so: Gril, Maher, Burin, Makovec, Verbič (41′ Gantar), Simič (41′ Čeh), Svetlin, Urbančič, Mutavčič (75′ Kocar), Koritnik in Kukovec (41′ Marc). Trener: Dušan Kosič

Nogometna zveza Slovenije je predstavila drese, s katerimi bodo najboljši slovenski nogome…