B reprezentanca Slovenije se v domovino vrača s prepričljivo zmago nad Finci, ki bi lahko bila še izdatnejša. Finsko mrežo je z izjemnim prostim udarcem že v 12. minuti načel Rok Kronaveter, ki je bil blizu gola tudi v drugem polčasu, ko je stresel vratnico. Podobno je po izvedeni enajstmetrovki “uspelo” tudi Slobodanu Vuku, že v uvodu nadaljevanja pa je za končnih 2:0 zadel Gaber Dobrovoljc.

Prijateljska tekma.
Abu Dhabi, Stadion vojske.
FINSKA B 0:0 SLOVENIJA B
Kronaveter (12′), Dobrovoljc (48′)

Finska: Viitala, Arkivou, Kojola, Sumusalo, Väisänen, Schüller, Kauko, Taylor, Tuominen, Pelvas, Markkanen. Selektor: Markku Kanerva.
Slovenija: Kotnik, Širok, Boben, Dobrovoljc, Balkovec, Kronaveter, Zajc, Vetrih, Pučko, Bratanović, Arčon. Igrali so še: Vodišek, Kramarič, Majer, Matjašič, Vuk, Selektor: Srečko Katanec.

Srečko Katanec se je po torkovem remiju s Savdsko Arabijo odločil za precejšnje spremembe v začetni enajsterici, saj so obračun s Finsko v začetni enajsterici pričeli zgolj trije s torkove enajterice, Amedej Vetrih, Miha Zajc in Matej Pučko. Od prve minute je začel tudi Rok Kronaveter, ki je proti Savdijcem v igro vstopil s klopi in ravno izkušeni Mariborčan je bil tisti, ki je postavil rezultat prvega polčasa. In kakšen gol je to bil! Prava bomba s prostega strela, ki so postali že stalnica vezista zmajev. Na zelo slabi zelenici so imeli Finci v prvem polčasu jalovo, a niso uspeli premagati Matica Kotnika, ki je v vratih zamenjal Grego Sorčana in imel nekaj dela zgolj v uvodu srečanja. Severnjaki so bili mlačni v napadalnih akcijah, zato naši nogometaši niso živeli nevarno. Naša prvoligaška reprezentanca je igrala kompaktno in je odigrala soliden prvi polčas, še posebej, če vemo, da so šele drugič igrali skupaj. Kaj lahko pa bi povedli celo z 2:0, če bi Jure Balkovec natančneje podal v sredino, kjer je osamljen čakal že prej omenjeni Bratanović.

Začetek drugega polčasa je potekal po slovenskih notah. Po predložku v kazenski prostor se je najbolje znašel Gaber Dobrovoljc, ki je tudi s finsko pomočjo povišal prednost. Tudi nadaljevanje pa je potekalo po željah nogometašev s Triglavom na dresih. Nevarna sta bila predvsem strelec prvega gola Rok Kronaveter ter napadalec Gorice Sandi Arčon, izkazal pa se je finski vratar. Predvsem Arčon bi se moral bolje odzvati, ko je bil povsem sam, a se je zmedel in predolgo čakal, ko so mu branilci že zaprli del poti, zato njegov strel ni mogel biti tako močan, kot če bi takoj streljal. V drugem polčasu sta se izkazali rezervi. Najbolj agilna sta bila Martin Kramarič in Slobodan Vuk. Predvsem napadalec Krškega je v igro prinesel svežino, priigral tudi strel z bele točke, ki ga je izvajal prav bivši napadalec Domžal, ki si bo v bodoče nogometni kruh služil na Norveškem, po žogi udaril odlično, že premagal finskega vratarja, a mu je prvenec v reprezentančnem dresu preprečila vratnica. Do konca tekme nismo več videli nevarnih napadov ne na eni ne na drugi strani, Finci si v nadaljevanju niso priigrali niti ene omembe vredne priložnosti.

Po dveh tekmah lahko naredimo rezime. Dve tekmi, ki sta lahko razlog za optimizem našega selektorja. Videl je, da se tudi v prvi ligi igra odličen nogomet in da nekateri igralci, ki do sedaj niso bili še vpoklicani v A-reprezentanco pravtako zaslužijo povabilo. V letu, ko se bo odločalo o potnikih na mundial v Rusiji, bo ključnega pomena tudi velik nabor kvalitetnih igralcev. Za prihodnost našega nogometa se tako ni treba bati.