Mlada reprezentanca Slovenije se z gostovanja v Ukrajini vrača z dvema porazoma. Po tesnem dvoboju s Finsko, ko se je slovenska mreža po nekaj zapravljenih priložnostih zatresla v 93. minuti, so morali Slovenci danes premoč priznati še Črnogorcem.

Že v prvem polčasu je Luko Janžekoviča, ki je med vratnicama zamenjal Roka Vodiška, zatresel Nikola Krstović. Šele 17-letni napadalec Zete, ki je v minuli sezoni črnogorskega prvenstva dosegel že sedem zadetkov, je bil po strelu z razdalje 20 metrov najprej natančen v 11. minuti, v drugo pa je zadel dve minuti pred odmorom. Oliver Šarkić je sredi drugega polčasa Črnogorce povedel v vodstvo z 0:3, a je nasprotnik zgolj dve minuti po tretjem zadetku ostal z deseterico na igrišču.

Slovenci so številčno prednost izkoristili že nekaj sekund zatem, v 73. minuti, ko je zadel Alen Ožbolt, pod najlepši gol srečanja pa se je v 86. minuti podpisal Tilen Nagode. Član Gorice je z 20 metrov lepo meril v zgornji desni kot črnogorskega gola.

Črnogorci bodo sicer tudi tekmec Slovenije v prihajajočih kvalifikacijah za evropsko prvenstvo.

SLOVENIJA U21 – ČRNA GORA U21 2:3 (0:2)
Krstović (11′, 43′), Šarkić (70′ pen); Ožbolt (73′), Nagode (86′)
Rdeči karton: Vukčević (72′ – Črna gora)
Slovenija: Janžekovič, Brecl, Gliha, Pišek, Žužek (Nagode), Kramarič, Vrbanec (Paljk), Humar (Kuhar), Badžim, Primc, Ožbolt. Selektor: Primož Gliha.

Nogometna zveza Slovenije je predstavila drese, s katerimi bodo najboljši slovenski nogome…