Olimpija je v deževnem gostovanju pri Radomljah upravičila vlogo favorita in z zasluženo zmago s 3:0 nadaljuje pohod proti vrhu Prve lige Telemach. Gostitelji so se dolgo upirali, a so Ljubljančani v drugem polčasu strli njihov odpor in zabeležili že 17. zmago v sezoni.


 

Tekma, ki jo je spremljalo zahtevno vreme, se je v prvem polčasu odvijala po pričakovanjih – Olimpija je imela pobudo, a je Radomlje disciplinirano zapiralo prostor in računalo na protinapade. Prvi resnejši poskus je v 20. minuti sprožil Justas Lasickas, a je domači vratar Samo Pridgar ostal zbran. Pridgar se je izkazal tudi nekaj minut kasneje, ko je odbil poskus Marka Ristića, Alex Tamm pa odbite žoge ni uspel spraviti v mrežo. Radomlje so v 33. minuti pokazale zobe, ko je Stjepan Davidović meril nevarno z roba kazenskega prostora, a le za las zgrešil cilj. Olimpija je do konca polčasa večkrat ogrozila gol, Florucz je bil najbližje zadetku, ko je v 43. minuti s sedmih metrov zadel stičišče prečke in vratnice.

 

V drugem polčasu se je tehtnica začela nagibati na stran Ljubljančanov. V 67. minuti so končno našli pot do vodstva. Florucz je poslal natančen predložek s prostega strela, Gaber Dobrovoljc je nesrečno podaljšal žogo do Ristića, ki jo je brez težav poslal v mrežo. Radomlje so skorajda takoj odgovorile, a je Vidovšek obranil nevaren strel Davidovića, le minuto kasneje pa je Marko Brest preprečil izenačenje z odličnim posredovanjem pred golovo črto. Tekma je bila dokončno odločena v 81. minuti. Florucz se je znašel iz oči v oči s Pridgarjem, ki je sprva ubranil njegov strel, a se je žoga odbila do Petra Agbe, ki je brez težav povišal na 2:0. Ko je bila tekma že odločena, je Marko Brest v sodnikovem podaljšku postavil končni rezultat 3:0 in potrdil prevlado Olimpije.

 

Zmaji so s to zmago vsaj začasno pobegnili Mariboru na devet točk prednosti, medtem ko Radomlje ostajajo na osmem mestu. V naslednjem krogu jih čaka gostovanje pri Primorju, Olimpija pa bo pred domačimi navijači gostila Bravo.

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od K. S.
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Prebujanje Mure: Novi trener, nova filozofija in ista bitka

V Murski Soboti so zavihali nove strani. Po odstopu Matjaža Keka mlajšega so črno-beli za …