Počasi že pričenjamo z odštevanjem zadnjih ur do povratnega obračuna tretjega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov. Mariborčani bodo srečanje v Larnaki začeli z zadetkom prednosti, a so v taboru vijoličastih že nekajkrat poudarili, da na sredozemskem otoku ne bodo zgolj branili prednosti.

Mariborčani bi si v primeru napredovanja zagotovili vsaj četrto zaporedno igranje v skupinskem delu Evropske lige, a jih do tega dosežka loči še najmanj 90 minut obračuna z izraelskim prvakom, na kar opozarja tudi športni direktor Zlatko Zahović, ki je v izjavi za klubsko spletno stran povedal, da bo dodatni dan bivanja in vadbe na Cipru, vijoličastim le koristil. Kot že zapisano, bodo vijoličasti povratni obračun pričeli z dodatno zalogo, a 43-letni Mariborčan poudarja, da bi zadetek v izraelski mreži predstavljal dodatno olajšanje: “Lahko govorim o psihološkem vidiku, taktične zadeve so v domeni trenerja. S psihološkega stališča se fantje morajo zavedati, da igrajo za ogromen vložek. In se zavedajo. Rezultat 1:0 je rezultat, ki smo si ga želeli. Pomeni dobro izhodišče, a še ne odločilnega. V prvi tekmi smo dosegli namen, v povratni moramo iskati gol, ga zabiti. Potem bi bilo vse lažje.”

Moštvo Maccabi ja na prvi tekmi ni prikazalo najboljše predstave, za kar so bili v veliki meri z odlično taktično predstavo zaslužni tudi varovanci trenerja Šimundže. Zahović, ki je v aktivni nogometni karieri odigral nešteto pomembnih obračunov, na povratni tekmi pričakujejo drugačnega nasprotnika: Ne smemo pozabiti, da gre za odlično ekipo, ki še ima kar nekaj rezerv v igri. V torek pričakujem njihovo drugačno podobo, ne z žogami za hrbet naše obrambe, ampak z drugimi rešitvami. Ob tem pa tudi z nekaj spremembami v ekipi. Najbrž bo od prve minute krenil Prica, visoki napadalec 16-metrskega prostora in bo priprava nekoliko drugačna.