Peto pripravljalno srečanje so včeraj pozno popoldne odigrali tudi nogometaši Zavrča. Varovanci trenerja Ivice Solomuna so se na domačem igrišču pomerili z Veržejem, ki pa je moral po Celju premoč priznati tudi Zavrču.

Haložani so kljub temu, da v precejšnji vročini in sopari niso prikazali dobre predstave, slavili z visokih 0:0. Zavrčani so do vodstva prišli v 41. minuti, potem ko so pred tem zapravili nekaj priložnosti, je prleško mrežo načel Rok Zorko. Dve minuti zatem se je med strelce vpisal še Jure Matjašič, 2:0 pa je bil tudi izid polčasa. V nadaljevanju se je veržejska mreža zatresla še trikrat, v 55. minuti je vodstvo povišal Dejan Polić, v 68. minuti se je prvenca v dresu Zavrča razveselil Aitor Ruano, nekdanji nogometaš Atletico Madrida B, o katerem smo pisali že pred dnevi. Končni rezultat je v zaključnih minutah z drugim zadetkom na tekmi postavil Polić, ki je bil natančen po strelu z bele točke.

ZAVRČ 5:0 FARMTECH VERŽEJ
Zorko (41′), Matjašič (43′), Polić (55′, 85′ pen), Ruano (68′)

Zavrč – prva enajsterica: Picak, Muženjak, Antić, Rogač, Datković, Cvek, Pihler, Glavica, Škvorc, Matjašič, Zorko. Trener: Ivica Solomun.
Veržej – prva enajsterica: Andrejč, Polajžer, Lukac, Pelcl, Kouter, Kurbus, Petek, Kaučič, Čuk, Kavaš, Vaš. Trener: Zlatko Gabor.

Šimundža pozitivno presenečen nad napadalcem na preizkušnji

Nogometaši Mure so v soboto na Fazaneriji proti zagrebškemu Dinamu visoko izgubili (0:4) i…