Zavrčani so se znova vrnili na zmagovalne tirnice, saj se z gostovanja v dolenjski prestolnici vračajo z zmago in tremi točkami. V zanimivem obračunu na Portovalu, se je med izbranci obeh trenerjev znašlo kar 20 hrvaških nogometašev, a so bili osrednji junaki vseeno Slovenci. Haložani so v 37. minuti vodili že z 0:3, potem ko sta mrežo Krke zatresla Kresinger in Kelenc, ki je dvakrat meril v polno, a so se Novomeščani v drugem polčasu, tako kot že v lanski sezoni, uspeli približati. Z dvema zadetkoma je upe Krkašev povečal rezervist Kastrevec, a so Dolenjci vseeno ostali brez točk, čeprav je imel Kramarić v sodniškem dodatku lepo priložnost za izenačenje, a se je v golu izkazal Ranilović.

Moštvi sta srečanje začeli previdno, čeprav so Novomeščani zapretili že v uvodni minuti, ko je mimo gola meril Fuček, ki je še lani nosil dres Zavrča. Po začetnih minutah so pobudo prevzeli Zavrčani. V osmi minuti sta poizkušala Kelenc in Dugolin, a neuspešno, prav Kelenc pa je v 11. minuti prvi resneje ogrozil domača vrata, potem ko je nekoliko z leve sprožil v bližnji kot, a je bil vratar Obradović dovolj pozoren. V 14. minuti so Haložani po padcu Težaka zahtevali najstrožjo kazen, vendar je piščalka sodnika Sagrkovića ostala nema. Se je pa Sagrković oglasil štiri minute kasneje, ko je v kazenskem prostoru Obradović podrl že omenjega Težaka, ki je v drugem poizkusu le izsilil enajstmetrovko, katero je zanesljivo izvedel Kelenc in v 19. minuti Zavrč povedel v vodstvo. Nato so dvakrat nevarno zapretili Dolenjci. V 27. minuti je Šaban v kazenskem prostoru izigral enega od gostov, meril v daljši kot, a je Zavrčane rešila desna vratnica, medtem ko je štiri minute kasneje z leve strani igrišča meril še Ihbeisheh, streljal v daljši kot vratarja Ranilovića, ki pa se je izkazal z lepo obrambo. Gostje so hitro kaznovali nezbranost domačih nogometašev ter še z dvema zadetkoma praktično že odločili srečanje. V 34. minuti je po prostem strelu z desne strani igrišča v kazenskem prostoru domačih najvišje skočil Roškar, Obradović je žogi preprečil pot v gol, a žoge ni uspel odbiti v polje, kar je izkoristil pozorni Kresinger in žogo z bližine potisnil v domačo mrežo. Visokorasli napadalec se je tri minute zatem izkazal še v vlogi asistenta, na desni strani kazenskega prostora zaposlil Kelenca, ki je z drugim zadetkom na tekmi povišal na 0:3. V zaključku prvega polčasa je imel še zadnjo priložnost po dolgi podaji Kramarič, a sta Roškar in Ranilović pred mladim napadalcem žogo s skupnimi močmi izbila v kot.

Moštvo trenerja Orehovca je tudi v drugi polčas krenilo z željo po novem zadetku, saj so bili njegovi varovanci nevarni že v uvodni minuti nadaljevanja, ko se je v obetavni priložnosti znašel Težak, a je Obradović še pravočasno krenil iz gola. Novomeščani so v 54. minuti uspeli znižati zaostanek, natančen predložek je izkoristil rezervist Kastrevec, ki je bil najvišji pred gostujočim golom. Zadetek je dal domačim nekaj več poguma, saj se je že tri minute po znižanju zaostanka za strel z razdalje odločil Jurić, a meril v naročje Ranilovića. Zavrčani so se kljub igralcu manj tudi v nadaljevanju tekme dobro branili in pretili predvsem preko hitrih protinapadov. Razpoloženi Kresinger je v 69. minuti s predložkom z desne strani igrišča na drugi vratnici zaposlil Matjašiča, ki pa je z ugodne pozicije meril točno v Obradovića. Potem ko se je že zdelo, da so se farmacevti vdali v usodo in se bo srečanje končalo z zanesljivo zmago Zavrča, je zaključek srečanja z drugim zadetkom na tekmi popestril Kastrevec, ki je v 85. minuti Krko približal na gol zaostanka. Kljub temu se ni izšlo po željah domačih, čeprav so imeli v zaključku srečanja še eno zrelo priložnost, potem ko je po prostem strelu pred golom najvišje skočil Kramarić, a se je z novo obrambo izkazal Ranilović. Zavrčani so takoj po strelu Kramarića krenili v protinapad, a Dedić ni izkorstil praznih vrat, saj se je tudi Obradović odpravil pred gol Zavrčanov.

Zavrčani so se z novo zmago zavihteli na tretje mesto, v štirih tekmah so zbrali devet točk, medtem ko Krka ostaja pri treh točkah. Dolenjski prvoligaš bo v prihodnjem krogu gostoval pri vodilnih Domžalah, Zavrč pa na Ptuju gosti Koprčane.