Koprčani tudi na povratnem obračunu prvega kroga kvalifikacij Evropske lige niso imeli težave z nikšićkim Čelikom. Črnogorci so po novem visokem porazu priznali premoč in se s skupnim izidom 9:0 poslovili od Evrope. Kanarčke že v četrtek, prva tekma bo v gosteh, čaka obračun z azerbajdžanskim Nefčijem.

“S tako visokim rezultatom je včasih težko premagati tudi nižjeligaše, zato visoki zmagi ne gledamo v zobe. K obema tekmama smo pristopili resno in motivirano in fantje so povsem upravičili moje zaupanje,” je za spletno stran koprskega kluba izjavil Rodolfo Vanoli, ki je lahko tudi po drugi tekmi zadovoljen s prikazanim svojih varovancev. S trenerjem se je strinjal tudi Matej Palčič, ki s strani italijanskega stratega uživa veliko zaupanja, obetavni krilni nogometaš pa ga je izkoristil tudi tokrat, saj je aktivno sodeloval pri prvih dveh zadetkih. Najprej je ukradel žogo in pričel akcijo za zadetek Jake Štromajerja, nekaj minut zatem pa izsilil še najstrožjo kazen in izključitev gostujočega vratarja Vlada Giljena: “Pred svojim občinstvom smo se želeli pokazati v lepi luči. Na roko sta nam šla zgodnja zadetka. Ko vprašanje zmagovalca praktično rešiš v prvih dvajsetih minutah, je vse lažje.”