Kranjčani nadaljujejo s pripravami na novo sezono, zato so danes odigrali drugo pripravljalno tekmo s hrvaškim prvoligašem Rijeko, ki jo vodi Matjaž Kek. Bivši selektor Slovenije je z Rijeko visoko porazil še drugega slovenskega prvoligaša. Podobno kot v mreži Olimpije so tudi v mreži Kranjčanov končali štirje zadetki.

Današnja tekma je bila zaradi že omenjenih navijaških izgredov zaprta za javnost. Oba trenerja sta ponudila priložnost za dokazovanje novincem in igralcem, ki so na preizkušnji. Že takoj v prvem napadu so v vodstvo prišli gostje. Domači branilec Matic Sever je v kazenskem prostoru podrl Mujanovića in sodnik Podgoršek je takoj pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je izvedel Pilčić, vendar je kranjski vratar Curanović prebral njegovo namero in ubranil strela, toda omenjeni napadalec je v drugem poskusu odbito žogo le pospravil v mrežo. V 8. minuti je iz velike razdalje poskušal Stjepanović. V prvem polčasu je bila žoga večinoma v posesti nogometašev Rijeke in kar nekajkrat ogrožali domača vrata. Edina najlepša priložnost za Kranjčane je bila v 20. minuti je Sever v 16-meterskim prostoru lepo našel Bubanjo, ki je streljal proti vratom, a je njegov udarec gostujoči vratar še pravočasno odbil. Prvi polčas se je končal z minimalnim vodstvom Rijeke.

V 2. polčasu je prva priložnost pripadala gostom iz Kvarnerja. Alispahič je z desne lepo podal v kazenski prostor, kjer je zamudil Stjepanović, do žoge je prišel Čulina, vendar je v zadnjem trenutku domači branilec Boben odbil v kot. V 54. minuti pa so gostje povišali vodstvo. Za samostojen prodor preko sredine se je odločil rezervist Alispahić, prišel do neoviranega strela in premagal Curanovića. Čez sedem minut je bilo na semaforju že 3 : 0.  Rezervist Ajayi je izkoristil Kvržićevo podajo in z glavo premagal kranjskega vratarja. V drugem delu so se poznale menjave pri domači ekipi, prav tako pa so menjali tudi gostje, Kek je v igro večinoma poslal igralce, ki ponavadi igrajo v začetni enajsterici Rijeke. V 82. minuti je na tekmi padel še zadnji zadetek. Z natančnim strelom z roba kazenskega prostora je Curanovića premagal še Brezovec in postavil končni izid.

TRIGLAV 0:4 RIJEKA
Strelci: Pilčić (2), Alispahić (54), Ajayi (61), Brezovec (82)

Triglav: Curanović, Stjepanović, Sever, Boben, Klemenčič, Pokorn, Kongyuy, Đajić, Snoj, Bubanja, Nunić. Trener: Dušan Kosić. Igrali so še: Nazić, Križaj, Đukić, Šušteršič, Juwara, Babrovšek, Vrančić, Perović, Mlakar, Bukara, Bojić.
Rijeka: Vargić, Boras, Knežević, Lešković, Škarabot, Mujanović, Močinić, Pokrivač, Čulina, Pilčić, Tadić. Trener: Matjaž Kek. Igrali so še: Mance, Raspor, Kvržić, Marić, Benko, Maleš, Jugović, Ajayi, Alispahić, Brezovec, Zlomislić, Tomečak, Sharbini, Bertoša.