Velenjčani so se pred domačimi gledalci pomerili z ukrajinsko ekipo Vorskla iz Poltave in zabeležili prvo zmago v pripravah na novo sezono. Potem, ko so v prvih treh tekmah remizirali s Hrvatskim Dragovoljcem in izgubili s Hajdukom in Zoryo, so morali tokrat nogometaši Vorskle, ki je minulo sezono končala 12. mestu ukrajinskega prvenstva, ter zmagali z izidom 2:1.

Za zmago Velenjčanov sta na zadnjem testu pred začetkom sezone zadela Mate Eterović, ki je v polno meril v prvem polčasu in izid izenačil, ter Matej Podlogar, ki je zadel v 66. minuti srečanja. Pri ekipi Vorskle se je med strelce vpisal Rebenok, zadel je že v 12. minuti.

RUDAR 2:1 VORSKLA POLTAVA
Strelci: Eterović (20), Podlogar (66); Rebenok (12)
Rudar: Radan, Jahić, Knezović, Kašnik, Jeseničnik, Stjepanović, Radujko, Rotman, Bratanović, Firer, Eterović. Igrali so še: Krefl, Bukšek, Bubalović, Rogić, Bolha, Črnčič, Rošer, Sinanović, Podlogar, Omerović. Trener: Jernej Javornik.