SNPortal enajsterica 10. kroga: Tomislav Pelin (Krka); Nejc Skubic (Domžale), Kenan Horić (Domžale), Matej Centrih; Jure Matjašič (Zavrč), Niko Snoj (Kalcer Radomlje), Janez Zavrl (Kalcer Radomlje), Benjamin Verbič (Celje); Josip Fuček (Krka), Sasha Aneff (Domžale), Marcos Tavares (Maribor).

SNPortal enajsterica 10. kroga Prve lige Telekom Slovenije
[team1]

Če smo v minulem krogu še kolebali med odločitvijo, če bi v gol idealne enajsterice postavili Tomislava Pelina, vratarja novomeške Krke, tokrat dvoma o izbiri ni. Izkušeni Hrvat v vratih dolenjskega prvoligaša je bil včeraj eden najzaslužnejših, da so Novomeščani še v tretjem domačem obračunu ugnali Olimpijo in se veselili še druge letošnje zmage. Nekdanji vratar koprivniškega Slavena je ustavil nekaj nevarnih poizkusov, v 16. minuti pa zaustavil tudi najstrožjo kazen, ki jo je neuspešno izvedel Andraž Šporar.

Obrambno linijo, v kateri so znova trije nogometaši, sestavlja trojica nogometašev iz prvoligašev domžalske občine. Mateja Centrih smo v idealno enajsterico izbrali že v minulem krogu, ko so se Radomljani v Novem mestu veselili krstne prvoligaške točke, na Bonifiki pa je prišla še prva zmaga. Znova lahko le potrdimo, da je nekdanji branilec Celja v zadnjo linijo Radomelj vnesel določeno mero mirnosti, kar se je pokazalo tudi proti Koprčanom, ko so se gostje dobro postavili na svoji polovici. Dobro partijo sta odigrala tudi domžalska branilca, Nejc Skubic in Kenan Horić. Slednji se je v 24. nastopu veselil prvega zadetka v dresu Domžal, potem ko je v 58. minuti zadel za 2:0, odrezal pa se je tudi pri primarnih nalogah, saj je v obrambi dobro oddelal svojo nalogo. Horić se je zadetka veselil po prostem strelu Skubica, ki pa je bil z asistenco udeležen tudi pri tretjem zadetku, ki ga je deset minut pod koncem rednega dela tekme dosegel Josh Parker.

Mesto v osrčju zvezne vrste sta si tokrat prislužila radomeljska vezista Niko Snoj in Janez Zavrl. Prvi je sodeloval pri obeh zadetkih gostov, potem ko je v 29. minuti lepo akcijo nadgradil v zadetek, v 52. minuti pa je kotu Snoja zadel še kapetan Zavrl, ki je s tremi zadetki tudi prvi strelec moštva. Na obe krilni poziciji smo postavili nogometaša, ki sta se pomerila na Ptuju. Benjamin Verbič je znova dokazal, da v letošnji sezoni igra v življenski tekmi. Kljub temu, da mu ni uspelo zatresti mreže Zavrča, pa je domačim branilcem povzročal precej poglavic, nekaj dela pa je imel z njegovimi poizkusi tudi vratar Marko Ranilović. Tudi ljubljenec haloškega občinstva Jure Matjašič počasi postaja vse pomembnejši člen zasedbe trenerja Željka Orehovca. Nizkorasli vezist je najprej lepo zaposlil Kresingerja, ki ni izkoristil natančnega predložka, nato pa je trikrat zapretil še sam, a bo moral nekdanji član Drave še nekoliko počakati na prvi zadetek v letošnji sezoni.

Napadalno trojico sestavljajo Josip Fuček, Sasha Aneff in Marcos Tavares, ki se je še drugič zapored izkazal kot ključni mož vijoličastih. Ti so do zmage in treh točk znova prišli v zaključku tekma, tokrat v zadnjih sekundah, potem ko je kapetan v tretji minuti sodniškega dodatka izkoristil natančen predložek Boharja in domačim prizadejal boleč poraz, čeprav je potrebno priznati, da so bili knapi večji del srečanja morda celo boljši tekmec. Tudi Fuček in Aneff sta tako kot Tavares zadela z glavo, prvi je že v četrti minuti tekme zatresel mrežo ljubljanske Olimpije, ki je na Portovalu izgubila še tretjič zapored. Nekdanji član Zavrča, ki se je v dolenjsko prestolnico preselil letošnje poletje, je izkoristil natančno podajo Rašića. Tudi Aneff je zadel po natančnem predložku soigralca, v vlogi asistenta se je znašel Šišić, Domžalčani pa so po uvodnem zadetku Simčiča hitro matirali še drugič, saj je dobro minuto kasneje na 2:0 povišal že omenjeni Horić.