[soccer tip=’top’ colord=’black’ p1a=’A. Šeliga’ p1t=’olimpija’ p2a=’A. Krefl’ p2t=’rudar’ p3a=’D. Hadžić’ p3t=’koper’ p4a=’C. Bubalović’ p4t=’rudar’ p5a=’P. Stojanović’ p5t=’maribor’ p6a=’B. Verbič’ p6t=’celje’ p7a=’R. Rotman’ p7t=’rudar’ p8a=’N. Kolman’ p8t=’celje’ p9a=’M. Palčič’ p9t=’koper’ p10a=’N. Fajić’ p10t=’maribor’ p11a=’M. Tavares’ p11t=’maribor’]

SNPortal enajsterica 32. kroga PLTS: Aleksander Šeliga (Olimpija Ljubljana); Petar Stojanović (Maribor), Christian Bubalović (Rudar Velenje), Damir Hadžić (Luka Koper), Aljaž Krefl (Rudar Velenje); Matej Palčič (Luka Koper), Nejc Kolman (Celje), Rajko Rotman (Rudar Velenje), Benjamin Verbič (Celje); Marcos Tavares (Maribor), Nusmir Fajić (Maribor).

Mesto med vratnicama idealne enajsterice 32. kroga Prve lige Telekom Slovenije si je tokrat prislužil Aleksander Šeliga, vratar ljubljanske Olimpije. Ljubljančani so sicer med tednom doživeli nov poraz, še šestnajstega v letošnji sezoni, kljub temu pa je izkušeni čuvaj mreže, ki je februarja dopolnil 34 let, zeleno-bele vse do 63. minute držal v igri za točko in se v prvem polčasu izkazal predvsem ob poizkusih Verbiča, ki se je v lepi priložnosti znašel že v uvodnih trenutkih srečanja, in v 20. minuti srečanja, ko je preko gola odbil močan poizkus Zajca, ob strelu iz bele točke, ki ga je uspešno izvedel Verbič, pa je bil brez moči.

Bočna branilska položaja zaseda upa Maribora in Rudarja, 20-letni Aljaž Krefl in dve leti mlajši Petar Stojanović. Slednji je na gostovanju v Novem mestu znova dokazal, da mu selitev iz zvezne vrste na bočni položaj še kako ustreza. Kot zanimivost, podobno pot je pred leti ubral tudi Martin Milec, v tem trenutno najboljši desni bočni nogometaš lige, Stojanović pa je predvsem v prvem polčasu Novomeščanom povzročal obilo preglavic, saj je večina mariborskih akcij tekla po desni strani igrišča in z njegovo udeležbo. Velenjčani so se z zmago nad Gorico močno približali uvrstitvi v evropska tekmovanja, med boljšimi pa je bil v deževnem vremenu Aljaž Krefl, ki je izsilil kar nekaj prekrškov, bil pa nevaren tudi v napadu, ko je v 26. minuti po njegovem predložku Rotman zadel za 2:1. Še pred tem je obetavni nogometaš, ki je letos v dresu Rudarja odigral dvajset srečanj, preprečil vodstvo Goričanov, saj je v 21. minuti žogo po strelu Berardocca izbil izpred gola.

Mesto v osrčju obrambe zaseda še en član velenjskega moštva. Christian Bubalović je pravo priložnost dočakal šele spomladi, ko se je poškodoval David Kašnik, a trenutno z izkušenim Ivanom Knezovićem tvorita enega najboljših branilskih parov. Avstrijec hrvaških korenin kljub mladosti igra zrelo in preudarno, višino pa s pridom izkorišča tudi v napadu. Proti Gorici sicer ni zadel z glavo, je pa bil v 68. minuti dovolj zbran, da iz rok ni izpustil darila Goričanov. V osrčju obrambe mu tokrat dela Damir Hadžić, branilec koprskega prvoligaša, ki se je po prestani kazni zopet vrnil v moštvo trenerja Rodolfa Vanolija. Izkušeni Primorec, ki je zaradi poškodbe izpustil dobršen del jesenskega dela sezone, je v zadnjih krogih standardni član začetne enajsterici. V Celju, kjer ga zaradi prepovedi igranja ni bilo, se je v drugem polčasu še kako poznala njegova odsotnost, v tekmi s Kranjčani pa sta bila ob njegovi prisotnosti bolj sigurna tudi mlada partnerja v obrambi, Denis Šme in Miha Blažič.

Med bolj vročimi nogometaši prvoligaških zelenic je spomladi zagotovo tudi Matej Palčič. Otrok koprskega kluba je v letošnji sezoni dokončno potrdil nesporni talent in se prelevil tudi v učinkovitega strelca, saj je dosegel že sedem zadetkov, zadnjega prav na tekmi s Triglavom, ko je v 25. minuti po prostem strelu Guberca načel mrežo Gorenjcev. Palčič je na desni strani igrišča dobro sodeloval z leto mlajšim Lotričem, s katerim sta nanizala nekaj nevarnih akcij. Mesto na levi strani zvezne vrste zaseda Palčičev vrstnik in še en od velikih upov slovenskega nogometa. Benjamin Verbič je v letošnji sezoni ob Mihi Zajcu prvo ime celjskega kluba, nič kaj drugače pa ni bilo niti na tekmi v Ljubljani, ki jo je Verbič odločil po strelu z bele točke. Agilni nogometaš se je v lepi priložnosti znašel že v uvodnih minutah srečanja, a tedaj nastreljal vratarja Šeligo, v drugem delu prvega polčasa pa meril preveč po sredini.

Verbiču družbo na sredini igrišča dela še en grof, Nejc Kolman se je izkazal predvsem v 36. minuti srečanja, ko je po lepem strelu s 25 metrov stresel prečnik. Tolminec, eden redkih v mladi celjski vrsti, ki ima tudi izkušnje z igranjem v tujini, je eden najizkušenejših v moštvu Celja, tudi v Ljubljani pa je odigral zrelo in prispeval svoj delež k pomembni zmagi Celjanov, ki so s tremi točkami Novomeščanom znova pobegnili na varnejšo razdaljo. Pohvale za prikazano si prisluži tudi nogometaš Rudarja, Rajko Rotman, ki se je v 26. minuti podpisal tudi pod zadetek, s katerim so Velenjčani povedli še drugič na tekmi.

Brez prave konkurence sta bila tokrat napadalca Maribora, ki si je na Dolenjskem pripravil številne priložnosti. Novomeščane je v prvem polčasu reševal predvsem vratar Matko Obradović, ki se je v prvi polovici obračuna kar nekajkrat izkazal ob poizkusih Fajića in Tavaresa. Vijoličasti dvojec si je v drugem polčasu kar nekajkrat privoščil domačo obrambno linijo, ki ni zmogla tempa mariborskega napada. Fajić in Tavares pa sta si vsak s po dvema zadetkoma in asistenco ter številnimi priložnostmi prislužila mesto v enajsterici kroga.