[soccer tip=’top’ colord=’black’ p1a=’D. Curanović’ p1t=’triglav’ p2a=’A. Krefl’ p2t=’rudar’ p3a=’S. Arghus’ p3t=’maribor’ p4a=’D. Halilović’ p4t=’koper’ p5a=’G. Dobrovoljc’ p5t=’domzale’ p6a=’G. Cvijanović’ p6t=’maribor’ p7a=’M. Čovilo’ p7t=’koper’ p8a=’A. Vetrih’ p8t=’gorica’ p9a=’M. Podlogar’ p9t=’rudar’ p10a=’M. Eterović’ p10t=’rudar’ p11a=’S. Aneff’ p11t=’domzale’]

SNPortal enajsterica 28. kroga PLTS: Darjan Curanović (Triglav); Gaber Dobrovoljc (Domžale), Denis Halilović (Luka Koper), Soares Arghus (Maribor), Aljaž Krefl (Rudar Velenje); Matej Podlogar (Rudar Velenje), Amedej Vetrih (Gorica), Miroslav Čovilo (Luka Koper), Goran Cvijanović (Maribor); Sasha Aneff (Domžale), Mate Eterović (Rudar Velenje).

V gol smo tokrat uvrstili vratarja kranjskega Triglava, Darjana Curanovića. Slednji je imel v Novi Gorici resda kar nekaj sreče pri svojem delu, saj ga je kar dvakrat rešil okvir vrat, kljub vsemu pa je bil kar nekajkrat ob poizkusu domačih napadalcev na pravem mestu in na ta način prispeval svoj delež k remiju in veliki točki Triglavanov. 28-letni vratar, ki je bil poleti tudi na preizkušnji pri angleškem drugoligašu Leedsu, ima v zadnjih tednih prednost pred mlajšim kolegom Žanom Pelkom, saj je bil na zadnjih šestih tekmah prva izbira trenerja Brkića. Kranjčani so v zadnjih šestih tekmah štirikrat remizirali in dvakrat izgubili.

Na oba bočna položaja zadnje vrste sta se z dobrima predstavama uvrstila Gaber Dobrovoljc in Aljaž Krefl. Dobrovoljc je imel na desni strani igrišča težko nalogo, saj je moral pokrivati Benjamina Verbiča, ki je v minulih krogih igral v odlični formi. 21-letni branilec je mladega virtuoza Celjanov dobro zaustavil, precej dejaven pa je bil tudi v napadu, kjer je v prvem polčasu z uporabnima predložkoma zaposlil Požeg Vancaša in Parkerja, v drugem polčasu pa je z zaključnim strelom poizkušal tudi sam, na desni strani pa pričel akcijo, po kateri so domači z zadetkom Aneffa tudi povedli. Precej dejaven je bil v napadu tudi Aljaž Krefl, ki v obrambi ni imel kaj prida dela, saj so bili Ljubljančani tokrat povsem anemični in brez moči. 20-letni bočni nogometaš Rudarja je že v uvodu poizkušal premagati gostujočega vratarja Šeligo, a je bil slednji na mestu, v izdihljajih prvega polčasa pa s hitrim korakom knape popeljal v nevaren protinapad in z uporabno podajo zaposlil Eterovića, ki je domače povedel v vodstvo, ki so ga v drugem polčasu le še nadgradili.

Branilski par 28. kroga Prve lige Telekom Slovenije sestavljata Denis Halilović in Arghus Soares. Halilović v dresu Luke Koper iz kroga v krog kaže dobre predstave in spada med najbolj zanesljive branilce v prvenstvu. Izkušeni branilec je z nekaj pametnimi posredovanji prekinil poizkuse domače čete, tudi tokrat pa je bil precej dejaven v napadu, saj je ob prekinitvah eno glavnih orožij trenerja Vanolija. Po podaji iz kota je v 58. minuti po strelu z glavo zatresel tudi prečnik, do odbite žoge pa se je prebil Čovilo in podvojil prednost kanarčkov. Tudi Arghus zna biti v napadu, še posebej ob prekinitvah, še kako koristen. Temperamentni Brazilec je po poškodbi Šulerja priložnost zagrabil z obema rokama in zaigral prvič po treh tekmah. V prvem polčasu je imel z energičnimi Zavrčani na svoji polovici precej dela, v uvodu drugega polčasa pa je bil prav njegov zadetek za 2:0 dogodek, ki je povsem potolkel domače nogometaše, kar so vijoličasti s pridom izkoristili in srečanje še z dvema zadetkoma mirno pripeljali do konca.

Znova se je v enajsterici kroga znašel Goran Cvijanović, ki je v spomladi morda celo najbolj vroč nogometaš slovenskega prvenstva. Dobro predstavo je prikazal tudi na zahtevnem gostovanju v Zavrču, kjer mu je strateg Šimundža ob visokem vodstvu sicer namenil le dobro uro igre. Kljub temu je bilo to dovolj, da je izkušeni Šempetrčan znova prispeval dve asistenci, obe s predložkoma iz kota. Po prvem je mrežo Zavrčanov načel Fajić, po drugem kotu pa se je zadetka veselil še Arghus. Na desno stran zvezne vrste smo tokrat uvrstili Mateja Podlogarja. Ljubljančan na delu v Velenju, ki je bil jeseni predvsem adut iz klopi, si je z dobrimi predstavami le prislužil prvo enajsterico, saj je v njej pričel zadnje štiri tekme in na zadnjih petih obračunih prispeval tri zadetke. Nekdanji član Interblocka, ki je ljubljanskim branilcem povzročal kar nekaj preglavic, je v 72. minuti dokončal potop zeleno-bele barke, potem ko je izkoristil nezbranost gostujočih branilcev in po lepem predložku Klinarja z glavo zadel za 4:0.

Dvojec v zvezni vrsti tokrat sestavljata nogometaša obeh primorskih prvoligašev, Miroslav Čovilo in Amedej Vetrih. Prvi je bil osrednja figura tekme v Novem mestu, kjer je kar dvakrat zatresel mrežo Dolenjcev in na svoj konto v letošnji sezoni dodal že šesti in sedmi zadetek. Prvi je padel po znanem scenariju, po natančnem predložku Galešića je zadel z glavo, potem ko je ušel domačim branilcem in brez težav matiral vratarja Obradovića, drugi pa je bil prava mojstrovina, saj je bil ob strelu s hrbtom obrnjen proti vratom Krke. Manj razlogov za veselje je imel Amedej Vetrih, saj je Gorica le remizirala s Triglavom in tako znova povečala zaostanek za vrhom lestvice. Vetrih je bil med najbolj dejavnimi na igrišču, v prvem polčasu dvakrat nevarno zapretil, a je bil prvič, po poizkusu z glavo, na mestu kranjski vratar Curanović, medtem ko je v drugo po močnem strelu iz roba kazenskega prostora povišanje vodstva preprečil okvir vrat.

Mesto v napadu sta tokrat dobila Mate Eterović in Sasha Aneff. Dalmatinec v dresu Rudarja se je z dvema zadetkoma na vrhu lestvice strelcev izenačil z Massimom Codo in znova napovedal ogorčen boj za lovoriko najboljšega strelca lige. Izkušeni napadalec, ki so mu v preteklosti velikokrat znali očitati tudi, da je v igri dokaj neviden, je bil tokrat pravo nasprotje tej trditvi, saj je bil med najbolj dejavnimi na razmočenem velenjskem igrišču. Že v prvem polčasu je nekajkrat ogrel dlani Šelige, ki pa se vse do zaključka prvega dela ni pustil premagati. Kljub vsemu je moral Šeliga po zaslugi Eterovića še pred odhodom na odmor po žogo v svojo mrežo, nekdanji član Mure, Nafte in Maribora pa je tudi v drugem polčasu pokazal, da je bil tokrat še posebej navdahnjen, in v stilu največjih mojstrov osmešil ljubljansko obrambo in povišal na 3:0. Pomembne zmage so se veselili tudi nogometaši Domžal, ki so z dvema zadetkoma strli odpor žilave čete Celjanov, velik del zaslug za tri točke pa gre tudi na račun Sashe Aneffa, ki se je razigral v zadnji četrtini obračuna. Prvi trije poizkusi so bili neuspešni, dvakrat se je z obrambama izkazal Kotnik, a Urugvajec ni obupal in v 78. minuti po predložku rezervista Šišića, ki je na dveh tekmah v dresu Domžal prispeval ravno toliko asistenc, z glavo in s pomočjo leve vratnice domače povedel v vodstvo. Domžalčani so delo dokončali v sodnikovem podaljšku, ko se je po podaji Aneffa zadetka veselil Parker.