SNPortal enajsterica 19. kroga: Amel Mujčinović (Celje); Marko Jakolić (Celje), Uroš Korun (Domžale), Arghus Soares (Maribor), Žan Cankar (Kalcer Radomlje); Dare Vršič (Maribor); Benjamin Verbič (Celje), Joshua Parker (Domžale), Dušan Stoiljković (Kalcer Radomlje); Marcos Tavares (Maribor), Marin Perić (Krka).

SNPortal enajsterica 19. kroga Prve lige Telekom Slovenije
[team1]

V vrata idealne enajsterice smo tokrat postavili Amela Mujčinovića. Legenda celjskega kluba je vskočila ob poškodbi odličnega Matica Kotnika, 41-letni vratar pa je svojo delo s pomočjo soigralcev opravil zanesljivo in ob prvem nastopu v letošnji sezoni svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Nekdanji vratar izbrane vrste Bosne in Hercegovine, za katero je sicer zaigral zgolj enkrat, je bil dobro postavljen ob vseh završkih poizkusih, ki so bili sicer bolj redki, a zato nič manj nevarni. Malce slabše je posredoval zgolj ob koncu tekme, ko ni najbolje izbil žoge, a je Marko Krajcer uspešno odbil strel Marka Roškarja, tudi Mujčinović pa je krenil v pravo smer.

Celjani imajo svojega predstavnika tudi v obrambni četverici. Marko Jakolić je zaigral še dvanajstič v letošnji sezoni, osmič v začetni enajsterici in morda odigral kar najboljšo tekmo, odkar se je poleti preselil v vrste grofov. 23-letni Brežičan je sodeloval tudi pri rekordnem dosežku Benjamina Verbiča, saj je slednji v enajsti sekundi izkoristil njegov predložek. To pa je bila za nekdanjega člana Krškega, ki je v drugem polčasu poizkušal tudi s strelom proti golu, krstna prvoligaška asistenca. V osrčju obrambnega zidu se znova nahajata Uroš Korun in Arghus, ki sta pogosta člana SNPortal enajsterice kroga. Brazilski branilec vijoličastih je tudi v tekmi z velenjskim Rudarjem dokazal, da je v drugi polovici jesenskega dela sezone ulovil odlično formo in je v tem trenutku eden najbolj vročih obrambnih nogometašev domačega prvenstva. Podobno velja tudi za člana Domžal, za katerega pa lahko zapišemo, da na visokem nivoju igra že celotno sezono. Letos je nekdanji nogometaš Celja in Rudarja izjemno učinkovit tudi v napadu, saj je v letošnji sezoni dosegel že šest zadetkov, tri v državnem prvenstvu. Tokrat je postregel z natančno izvedenim prostim strelom, po katerem so Domžalčani povedli v Novi Gorici, medtem ko v tandemu s Kenanom Horićem ni dovolil, da bi domači prišli do več kot zadetka. Na pozicijo levega bočnega branilca pa smo uvrstili Žana Cankarja, nogometaša Radomelj, ki so se v nedeljo veselili prve domače zmage, v Domžalah je padel Koper, ki je bil žrtev “mlinarjev” že ob prvi prvoligaški zmagi. Koprčani so mimo Cankarja prodirali le s težavo, nekdanji nogometaš Interblocka pa je na svoji strani dobro zaustavljal gostujoče napade.

Zvezno vrsto tvori četverica nogometašev. Začnimo pri mariborskem Daretu Vršiču, ki je v tekmi z Rudarjem v svojo statistiko vpisal še sedmo podajo, potem ko je v 26. minuti kot na pladnju žogo dostavil Luki Zahoviću, ki ni imel težav z realizacijo. Nogometaš iz Segovcev pri Apačah je bil v uvodu drugega polčasa blizu zadetka, a je strel s skoraj polovice igrišča končal v levi vratnici gostujočega gola. V precej ugodnejši poziciji je bil nekaj minut kasneje, ko pa je z roba kazenskega prostora streljal mimo gola. Eden od junakov zmage v Novi Gorici je bil tudi Joshua Parker, ki je sredi drugega polčasa izkoristil izvrstno podajo Benjamina Morela in zadel za zmago Domžal, ki so s štirinajsto zmago potrdile jesenski naslov prvakov. Kot že omenjeno, so se prve domače zmage veselili tudi Radomljani. Z 2:1 je padel Koper, pod oba zadetka pa se je podpisal Dušan Stoiljković. Mladi srbski nogometaš je najprej izkoristil napako koprske obrambe in vratarja, ki pa je bil ob koncu prvega polčasa, ko je Stoiljković zadel še drugič, povsem brez moči. Zadetek bi lahko ob Korunovem prostem strelu brez težav kandidiral za zadetek kroga. Naziv junaka kroga pa tokrat pripada Benjaminu Verbiču. Iz tekme v tekmo boljši Vojničan je mrežo Zavrča zatresel že v enajsti sekundi, poskrbel za nov mejnik državnega prvenstva in izboljšal rekordni dosežek Fabijana Cipota in Vlada Miloševića, ki sta za zadetek potrebovala petnajst sekund. Verbič je še drugič zadel v 22. minuti, viden delež pa je imel tudi pri drugem zadetku Celjanov, saj je pred tem izsilil prekršek Kristića, ki je bil posledično tudi izključen.

Mesto v napadu tokrat pripada mariborsko-novomeškemu dvojcu, ki se bo udaril tudi jutri, a v pokalni tekmi. Marcos Tavares je po nekoliko slabši uvodni četrtini državnega prvenstva, v zadnjih tednih znova našel pravo formo. V zadnjih petih krogih Prve lige Telekom Slovenije je zadel petkrat, v soboto pa se je prvič v letošnji sezoni veselil dveh zadetkov, s katerima je splezal tudi na vrh ligaške lestvice strelcev, kjer mu družbo dela mlajši kolega v napadu vijolic. Mariborski kapetan tako znova dokazuje, da nikakor ni za odpis. Mariborčani so se tudi po njegovi zaslugi prebili na drugo mesto lestvice, saj je Olimpija točke prepustila Krki. Eden od velikih junakov zmage je bil tudi Marin Perić, ki podobno kot Tavares v zadnjih krogih kaže vse boljše predstave. V petnajstem krogu se je v tekmi z Rudarjem veselil prvega zadetka v letošnji sezoni, svojo predstavo je še izboljšal v tekmi z Radomljani, kjer je z zadetkom za 0:2 odločil obračun, proti Olimpiji pa je bil eden najbolje razpoloženih “farmacevtov”, saj je domačemu vratarju Šeligi povzročal precej dela. Prvič je zapretil že v 12. minuti, ko je domači čuvaj mreže reagiral odlično, v 20. minuti je zadel za vodstvo Krke, še dvakrat pa je zbranost Šelige preizkusil v drugem polčasu, ko pa je dvoboj dobil izkušeni Štorjan.

Derbi po preobratu pripadel Mariboru

Olimpija je danes, ob 18.30 uri, v zaostalem 26. krogu Prve lige Telemach, gostila Maribor…