(72.) Valon Ahmedi
(88.) Danijel Miškić
(89.) Tilen Klemenčič
(89.) Marko Jakolić

Celjani so še drugič v letošnji sezoni vzeli mero Mariborčanov in jih po petem krogu, ko so s 3:1 slavili doma, tokrat premagali še sredi Ljudskega vrta. V odličnem prvem polčasu sta obe ekipi prikazali odlično nogometno predstavo, Celjani so z avtogolom povedli že v šesti minuti, a je Zahović izid poravnal po pol ure igre in se veselil še osmega zadetka v letošnji sezoni. A nato je na sceno stopil Skomina, najprej s spornim drugim rumenim kartonom izključil Vilerja, nato pa tudi v drugem polčasu poskrbel, da so bili obrazi gledalcev v Ljudskem vrtu rdeči od besa ob številnih spornih odločitvah. Za nameček je najboljši slovenski sodnik ob koncu tekme izključil še domačega trenerja Šimundžo in tako preprečil, da bi se lahko srečanje po odličnem prvem polčasu razvilo v kakovosten derbi, kljub temu, točke gredo zasluženo in tudi po zaslugi branilca Rajčevića tokrat v Celje.

Tudi obračun v Ljudskem vrtu se je pričel podobno kot prvi letošnji medsebojni obračun, kjer so Celjani ravno tako hitro povedli. Željo po hitrem vodstvu je najprej v uvodu šeste minute nakazal Vrhovec, ki je po silovitem prostem strelu z dobrih 25 metrov stresel stičišče vratnice in prečnika. Domača mreža se je zatresla le nekaj sekund kasneje, ko sta po kotu na levi strani igrišča kombinirala Ahmedi in Miškić, ki je poslal oster predložek pred gol, kjer je Rajčević pred Krajcerjem žogo izbil v lastno mrežo. Vijoličasti so hitro odgovorili, v osmi minuti je Ibraimi streljal preko vrat, dve minuti kasneje pa z udarcem v spodnji levi kot celjskih vrat poizkušal še Tavares, a je Kotnik dobro posredoval. Mariborčani so se tudi v nadaljevanju polčasa trudili priti do izenačenja in imeli žogo v svoji posesti, grofje pa so z nekaj enostavnimi potezami pretili predvsem s hitrimi protinapadi. V 14. minuti je po podaji Vilerja do strela z glavo prišel Zahović, a je žoga za las zgrešila levo vratnico. Gostje so odgovorili v 17. minuti, ko je Oršić močno sprožil z 20 metrov, a je Viler še pravočasno podstavil nogo in odbil v kot. Slednji je bil pet minut kasneje eden od protagonistov v napadu, po predložku na daljšo vratnico je skušal Tavares pred golom zaposliti Zahovića, a je Kotnik podajo prestregel. V nadvse zanimivi tekmi so v 25. minuti Celjani izigrali domačo obrambo po levi strani, zaključil je Sunny, a je Handanović žogo odbil. V 30. minuti pa izenačenje. Viler je poslal predložek z leve strani, Vršič ni najbolje zadel žoge, a se ja ta vseeno odbila do Zahovića, ki je bil znova odlično postavljen in ob dveh celjskih nogometaših žogo poslal v gostujočo mrežo. Celjani so že dve minuti po izenačenju imeli novo priložnost, da znova povedejo, a je poizkus Sunnyja odbil Handanović, Rajčević pa je žogo nato izbil z gol črte. Nato pa je na sceno stopil sodnik Skomina ter na ogorčenje Ljudskega vrta Vilerju pokazal še drugi rumeni karton in ga poslal pod predčasno prho. Domači so si kljub igralcu manj do odhoda na odmor priigrali še nekaj priložnosti, najzrelejša je bila tista v 41. minuti, ko je Ibraimi sprožil z 20 metrov, a je Kotnik žogo znova odbil mimo leve vratnice.

Vijoličasti so v drugi polkčas krenili z željo po drugem zadetku in prehodu v vodstvu, kar je v tretji minuti nadaljevanja po prostem strelu Vršiča potrdil Rajčević, ki pa je z glavo meril mimo desne vratnice. Štiri minute kasneje so domači izpeljali res lepo akcijo, Mejač je s predložkom na rob kazenskega prostora našel Zahovića, ki je žogo s prsmi spretno odložil Ibraimiju, ki je z 20 metrov sprožil z volej udarcem, žoga je na poti do gola zadela Krajcerja, za gol pa jo je preusmeril Kotnik. Takoj po kotu je z glavo streljal še Filipović, a zatresel le zunanji del mreže. Celjani so po začetnem pritisku domačih odgovorili z dvema streloma. Obakrat se je v priložnosti znašel Sunny, a najprej po napaki Rajčevića meril mimo leve vratnice, nekaj minut kasneje pa še mimo desne. Zato pa je bil nigerijski napadalec bolje znašel v 65. minuti, ko je po hitrem protinapadu Vrhovca Sunny streljal z glavo, žoga pa se je od noge Rajčevića odbila za hrbet Handanovića. In Celjani so povedli še drugič danes. Sledil je hiter odziv in akcija domačih, Zahović je ob Žitku krenil proti golu, a je Skomina na novo razburjenje gledalcev akcijo prekinil zaradi igranja z roko. To je močno razhudilo tudi trenerja Šimundžo, ki ga je Skomina poslal na tribuno, vodenje moštva pa je prevzel Marko Lešnik, trener druge ekipe, saj je Saša Gajser spremljal predstavo Chelseaja na gostovanju pri Crystal Palacu. V 88. minuti je zavrelo tudi na zelenici, igralci obeh taborov so si skočili v lase, Skomina pa je Ibraimiju in Miškiću pokazal rumeni karton