Nogometašice Pomurja so na prvi kvalifikacijski tekmi za uvrstitev v Ligo prvakinj doživele poraz proti valižanski ekipi Cardiff Met. Za slovenske prvakinje je bila usodna 88. minuta, ko je iz protinapada zabila Naomi Clipston.

Za Pomurke se je boj za uvrstitev med 32 najboljših ekip na stari celini začel proti pričakovanjem. Pred približno 600 gledalci na murskosoboški Fazaneriji se kljub številnim priložnostim mreža Valižank ni zatresla, medtem ko so otočanke pretile predvsem iz protinapadov in enega izmed njih ob koncu dvoboja tudi uspešno zaključile. Sol na rano domačink je sredi drugega polčasa dodala še poškodba kolena Vite Žolek, ki je morala predčasno zapustiti teren. Ali gre za lažjo ali težjo poškodbo trenutno še ni znano.

Na drugem dvoboju so vlogo favoritinj opravičile nogometašice škotskega Hiberniana, ki so slavile nad gruzijsko ekipo Nike. Končni rezultat uvodnega dvoboja v skupini je bil 3:0. Colette Cavanagh je Škotinje popeljala v vodstvo v 17. minuti, v drugem polčasu pa je v ospredje stopila Jamie-Lee Napier in sprva v 68. minuti vodstvo podvojila, nato pa v sodnikovem dodatku postavila še piko na i.

Sedaj sta pred nogometašicami dva dneva premora, drugi tekmovalni dan je na sporedu v soboto 10. avgusta. Pomurke bodo svoje prve točke lovile proti Gruzijkam, dvoboj bo odigran ob 17. uri v Beltincih.