Olimpija je nadigrala Triglav in mu nasula štiri zadetke. Po zadetkih Filipa Valenčiča in Williama Franklina Vincenteja je bilo po 12 minutah igre že 2:0, v drugem polčasu pa je za visoko domačo zmago dvakrat uspešno realiziral enajstmetrovki Andraž Šporar. Kranjčani so tekmo končali le z devetimi igralci, igralci Olimpije pa brez dresov, saj so na igrišče vdrli navijači in slekli svoje ljubljence.

Prva Liga Telekom Slovenije – 36. krog. Glavni sodnik: Matej Jug.
Ljubljana: Stožice, 5000 gledalcev.

OLIMPIJA 4 : 0 TRIGLAV
Strelci: Valenčič (9), Vicente (12), Šporar (80 pen, 90 pen)

Olimpija: Džafić, Jović, Zarifović, Vicente (84 Bešič), Trifković (73 Topič), Šporar, Valenčič, Omladič, Gerić (81 Kovačevič), Baskera, Mitrović. Trener: Andrej Razdrh.
Triglav: Pelko (46 Curanović), Zolić, Klemenčič, Sever, Jelar, Đurković (83 Ovčina), Krcić, Poplatnik, Pokorn, Stojnić, Bubanja (90 Šujica). Trener: Dušan Kosić.

Triglav v letošnji sezoni še ni uspeli premagati Olimpije, saj je izgubil vse tri tekme z razmerjem med danimi in prejetimi zadetki 12:2 v korist zeleno-belih. Kranjčani pa imajo vseeno lepe spomine pred dvema letoma, ko so na zadnji odločilni tekmi premagali Olimpijo in si zagotovili obstanek med prvoligaši. Sama tekma ni odločala o ničemer, Olimpija je že osvojila končno 2. mesto, Triglav pa si je že zagotovil obstanek med prvoligaši. V primeru zmage bi Triglav lahko osvojil 6. mesto, kar bi bil za kranjski klub izjemnega pomena. Domači trener Andrej Razdrh ni mogel računati na poškodovana Nikolo Nikezića in Blaža Božiča, v nasprotnem taboru pa je manjkalo kar nekaj igralcev zaradi poškodb, nekateri igralci pa so tudi že vidno utrujeni od napornega tekmovanja. Zadnjo tekmo v dresu Triglava je odigral najboljši strelec svoje ekipe Enis Đurković, saj se bo naslednjo sezono preselil v zeleno-beli dres. Olimpijo pa zapuščata Anej Lovrečič in Erik Salkić.

Čeprav so Triglavani odločno krenili na začetku srečanja, so domači kmalu vzpostavili ravnovesje na sredini igrišča in kmalu povedli. Po globinski podaji v deveti minuti je Filip Valenčič lepo utekel v kazenski prostor Kranjčanov, kjer se je znašel iz oči v oči z vratarjem Žanom Pelkom in z levico zadel za vodstvo Ljubljančanov. Ni trajalo dolgo, ko so zeleno-beli povišali vodstvo. Brazilski napadalec William Franklin Vicente je v 12. minuti izkoristil odbito žogo v kazenskem prostoru in premagal Žana Pelka. Le tri minute pozneje je bilo nevarno v domačem kazenskem prostoru. Po predložku z leve je bil najvišji Petar Stojnić, ki je poslal žogo na drugo vratnico, kjer je za las zamudil Enis Đurković. Triglav je imel še eno lepo priložnost za zadetek tudi v 30. minuti, ko je bil po predložku z desne strani v skoku najvišji Edvin Zolić, a se je domači vratar Elvis Džafić izkazal z izjemno obrambo. Tri minute pred odhodom na odmor so imeli nogometaši Olimpije še eno lepo priložnost, ko je Filip Valenčič lepo podal do Andraža Šporarja, pred katerim je uspešno posredoval Pelko in se pri tem tudi poškodoval, tako da ga je v drugem polčasu zamenjal rezervni vratar Darjan Curanović.

Kranjčani so spet odločno vstopili v igro, v 47. minuti je domači vratar zmajev ubranil odličen strel Davorja Bubanje. Vmes je Olimpija imela nekaj priložnosti, ki pa jih ni izkoristila. V 65. minuti je Davor Bubanja natančno izvedel prosti strel, a je vratar Olimpije izkazal z lepo parado in žogo izbil v kot. Olimpija je vodstvo na visokih 3:0 povišala v 80. minuti. Peter Stojnić je v kazenskem prostoru podrl Valenčiča in si prislužil drugi rumeni karton, glavni sodnik Matej Jug pa je pokazal na belo točko. Najstrožjo kazen je brez težav izvedel Andraž Šporar. V 90. minuti je Triglav ostal z devetimi igralci, saj je Alen Krcić zaradi prekrška nad Nikom Omladičem prejel neposredni rdeči karton. Andraž Šporar pa je še drugič natančno izvedel najstrožjo kazen in postavil končni izid. Po zadnjem sodnikovem pisku so na zelenico vdrli domači navijači in slekli svoje ljubljence. Kar nekaj časa je trajalo, da so varnostniki vzpostavili red na igrišču.

Letošnje sezone je konec in nogometaši se odpravljajo na zaslužen počitek. Le-ta pa bo za nekatere zelo kratek, saj se že julija poletne priprave za kvalifikacije za evropska tekmovanja in novo sezono. Olimpija je osvojila končno 2. mesto in bo sodelovala v kvalifikacijah za Ligo Evropo. Triglav pa se je moral zadovoljiti s končnim 8. mestom. Vseeno pa so zadovoljni s sezono, saj so si zagotovili obstanek v prvi ligi, v pokalnem tekmovanju pa so se prebili celo do polfinala, kjer so izpadli proti Mariboru.

Avtorica: Aljaska