Medtem ko Mariborčane v sredo čaka uvodni obračun Lige prvakov, v Ljudskem vrtu bo gostoval lizbonski Sporting, preostali prvoligaši, z izjemo Radomelj, ki bi morale igrati prav z vijoličastimi, pa med tednom ravno tako ne bodo počivali, saj bodo jutri in v sredo na sporedu tekme osmine finala Pokala Slovenije. Naknadno je bil odpovedan tudi obračun Veržeja in Gorice, saj je igrišče v Prlekiji pod vodo.

Vsaj po imenih nasprotnikov bi znalo biti najbolj zanimivo v Velenju, saj ob ob prestavljenem obračunu Maribora in Radomelj, dvoboj Velenjčanov in Novomeščanov edini prvoligaški spopad v tem delu tekmovanja. Rudar in Krka sta se v osmini finala udarila že minulo sezono, ko so knapi v drugem polčasu napolnili dolenjsko mrežo in Krko premagali z izidom 4:0. Letos sta se ekipi že pomerili v Prvi ligi Telekom Slovenije, zmaga pa je, kljub zgodnjemu vodstvu Krke, po preobratu ostala v Velenju.

Vsaj na papirju nekoliko lažja naloga čaka Celjane, ki imajo za sabo niz sedmih tekem brez poraza. Z odliko so v uvodnem krogu Pokala opravili tudi z gostovanjem v Dobu in drugoligaškega prvaka odpravili z izidom 1:6. Gorenjci, ki letos ciljajo na vrh 3. SNL center in preboj med drugoligaše, se zagotovo ne bodo kar tako predali, zato se bodo morali grofje tekme lotiti skrajno resno in zavzeto. Obračun v Kranju bo na sporedu že jutri, tako kot tudi v Prevaljah, kjer bo Korotan gostil ljubljansko Olimpijo. Predhodnika današnjih klubov, oboji so pred leti doživeli kolaps in začeli z dna, sta na prvoligaških zelenicah pred več kot desetletjem odigrala kar 27 medsebojnih tekem, a razmerje ni tako močno na strani Ljubljančanov, kot bi morda pričakovali. Ob petih remijih se je trinajst srečanj končalo z zmago Olimpije, devetkrat pa so se zmage veselili Prevaljčani. Nazadnje v sezoni 2000/01, ko so ljubljansko mrežo že v prvem polčasu zatresli trikrat, obračun pa se je končal z izidom 3:2. Tokrat je vloga favoritov močno na strani zmajev, saj moštvo trenerja Darka Karapetrovića v letošnji sezoni v osmih tekmah še ni okusilo grenkobe poraza in težko je verjeti, da bi lahko ob pravem pristopu tega doživeli na Koroškem. A presenečenja so v pokalnih tekmovanjih vedno mogoča.

Ob že omenjenem spopadu Velenjčanov in Novomeščanov, bodo v sredinem popoldnevu, ko bo večina nogometnih ljubiteljev sicer že v pričakovanju večernega spektakla v Ljudskem vrtu, na sporedu še tri pokalna srečanja. V sezoni 2000/01 sta se trikrat že pomerila primorska tekmeca, Tabor Sežana in Koper. V treh tekmah so se tri končale z zmago Koprčanov, enkrat sta se ekipi razšli brez zmagovalca. Podobno kot za tekmo Korotana in Olimpije, lahko tudi za primorski obračun zapišemo, da bi bilo vse drugo kot zmaga kanarčkov veliko presenečenje, za nameček pa Sežanci, kljub optimističnim napovedim pred začetkom sezone, s tekmovanjem v 3. SNL zahod niso pričeli najbolje, saj so po štirih krogih le pri dveh točkah, nazadnje so morali doma priznati premoč Ajdovcem.

Zanimivo zna biti tudi še enem pokalnem obračunu v Kranju, saj bo ob Zarici doma zaigral tudi Triglav. V kranjski Športni center v goste prihajajo letos neustavljivi Domžalčani, ki so v devetih tekmah zabeležili ravno toliko zmag. Domžalčani so z odliko opravili z gostovanjem v Šmartnem ob Paki, domačega drugoligaša odpravili z izidom 0:5, enak izid pa so v Lenartu dosegli tudi Kranjčani, ki so se za razliko od Domžalčanov med vikendom lahko spočili in v miru pripravili na pokalne obveznosti, saj je bila tekma šestega kroga 2. SNL z Dobom odpovedana. Tekmeca sta v Prvi ligi v šestih sezonah odigrala 22 medsebojnih tekem, izkupiček pa je močno na strani Domžal, ki so dobile dvanajst medsebojnih tekem, Kranjčani le štiri, nazadnje prav zadnjo medsebojno tekmo lanske sezone, ki jo je z realizirano enajstmetrovko v 48. minuti odločil Uroš Palibrk.

Na Gorenjskem bo odigran še en obračun, saj bodo v Šenčurju gostovali Zavrčani, ki so v zadnjem ligaškem krogu klonili v Ljubljani. Tudi Šenčurjani po spodbudnem začetku sezone, v zadnjih tednih ne igrajo najbolje, po presenečenju v obračunu z Aluminijem, so najprej izgubili s Krškim in v tekmi petega kroga, ki je bila sicer edina odigrana, v drugem polčasu doživeli pravi polom proti Dravinji, ki je v mrežo Tilena Žlebnika pospravila kar pet žog. Ekipi sta se nazadnje merili v sezoni 2012/13, ko so Zavrčani pokorili drugoligaško konkurenco. Že v uvodnem krogu omenjene sezone so se zmage veselili varovanci trenerja Braneta Pavlina, naslednja dva medsebojna obračuna pa sta pripadla Haložanom. Ekipi sta od takrat doživeli številne spremembe, tudi v tej tekmi pa je vloga favoritov močno na strani prvoligaša.